X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KE zmienia taktykę ws. imigrantów. "To forma wymuszania"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 09:12
- Na stałe przydziały kwot nigdy się nie zgodzimy - powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Elżbieta Witek, komentując ostatnią propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą rozwiązania kryzysu imigracyjnego.
Audio
  • Elżbieta Witek o pomyśle KE na rozwiązanie kryzysu imigracyjnego (Salon polityczny Trójki)
Elżbieta Witek
Elżbieta WitekFoto: Trójka

KE chce wymusić na państwach stały i obowiązkowy system przyjmowania uchodźców. Wczoraj zaproponowała, że będzie można się wykupić, ale cena jest wysoka. To 250 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Pieniądze będzie otrzymywał kraj, który zmaga się z presją migracyjną.

Szefowa gabinetu premier Beaty Szydło przewiduje, że plan KE może doprowadzić do konfliktu wewnątrz UE. Przypomniała, że nie tylko polski rząd skrytykował propozycję Komisji, jest też jednoznaczne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej.

- Jeszcze na dobre nie rozwinęła się ta pomoc, która została miesiąc temu ogłoszona, a już Komisja Europejska zmienia taktykę. To forma wymuszania na państwach unijnych, które nie są gotowe przyjmować uchodźców - powiedziała minister. Zaznaczyła, że Polska jest skłonna dać schronienie uchodźcom, ale na swoich warunkach. Zwróciła też uwagę, że imigranci ze względu na socjalne profity wolą jechać do Niemiec, a nie do Polski.


Zapytana o europejską solidarność, Witek podkreśliła, że Polska aktywnie włącza się w pomoc na zewnętrznych granicach UE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Rozmówczyni Pawła Lisickiego mówiła też o możliwym wpływie propozycji KE na decyzję Brytyjczyków ws. opuszczenia Unii Europejskiej i o planach wprowadzenia ruchu bezwizowego z Turcją. Poruszono także temat ewentualnej zmiany konstytucji RP i kondycji gospodarczej kraju. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki 
Gość: Elżbieta Witek (szefowa gabinetu premier Beaty Szydło)
Data emisji: 5.05.2016
Godzina emisji: 8.14

fc/mk

Czytaj także

Polska krytyczna wobec propozycji KE ws. rozdziału imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 17:40
Mariusz Błaszczak krytykuje założenia reformy unijnych zasad azylowych, przedstawione przez Komisję Europejską. Szef MSWiA ocenił, że mogą one naruszać prawa państw członkowskich. Negatywnie o pomyśle wypowiedział się także minister spraw zagranicznych, zastrzeżenia zgłosił też rzecznik rządu.
rozwiń zwiń