X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: PiS ma klucze do rozwiązania sporu o TK

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 09:58
- Mam wrażenie, że PiS nie zależy na rozwiązaniu konfliktu wokół TK - mówił w Trójce przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.
Audio
  • Sławomir Neumann: PiS ma klucze do rozwiązania sporu o TK (Salon polityczny Trójki)
Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann
Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio

Spór dotyczący Trybynału Konstytucyjnego nadal trwa. TK - rozpoznając wniosek PO i Nowoczesnej - uznał, że przepisy o wyłanianiu kandydatów na prezesa Trybunału z ustawy o TK z 22 lipca są zgodne z konstytucją. Trybunał Konstytucyjny, decyzją prezesa tego sądu, rozpatrywał sprawę w 5-osobowym składzie, po tym jak troje sędziów odmówiło udziału. Obie strony sporu oskarżają się wzajemnie o łamanie prawa.

- Po raz pierwszy zdarzyło się, że trzech sędziów nie wzięło udziału w posiedzeniu. To pierwszy taki przypadek i przy okazji zły precedens. Warto żeby się już więcej nie powtórzył, bo to podcina autorytet Trybunału Konstytucyjnego - powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Przewodniczący klubu PO dodał, że obecna sytuacja w TK ciągnie się już ponad rok i ma wrażenie, że PiS nie zależy na rozwiązaniu konfliktu. - Nie wiem, dlaczego PiS podchodzi do Trybunału w sposób polityczny. Myślę, że partia ta jest kluczem do rozwiązania sporu, bo ma większość w Sejmie - dodał Sławomir Neumann.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono także temat wyborów w USA oraz aktualnych relacjach na linii PO-Nowoczesna.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 8.11.2016
Godzina emisji: 8.14

koz/mk

Czytaj także

Pat w Trybunale Konstytucyjnym. Czy zostało coś z autorytetu TK?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 09:24
- Autorytet TK już dawno się skończył - mówił w Trójce Bogusław Chrabota. - Ten konflikt pokazuje, że polityka ma prymat nad prawem - stwierdził z kolei Marcin Gdula.
rozwiń zwiń