X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odpłatne studia medyczne? "Intensywnie analizowane są różne scenariusze"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 09:10
- Myślę, że byłoby możliwe zaproponowanie takiego rozwiązania, które wychodziłoby naprzeciw oczekiwaniom - powiedział w radiowej Trójce minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Audio
  • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł o studiach medycznych i wynagrodzeniach lekarzy (Salon polityczny Trójki)

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przyznał niedawno w radiowej Trójce, że "zaproponował, żeby wprowadzić odpłatność za studia medyczne przy równoczesnym fundowaniu stuprocentowego stypendium, które musiałoby przez kilka lat po studiach zostać odpracowane". Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapytany w audycji "Salon polityczny Trójki" o tę propozycję odpowiedział, że "w tej chwili bardzo intensywnie analizowane są różne scenariusze".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Kiedyś było coś takiego, jak stypendia fundowane. To był rodzaj umowy. Niezależnie od tego, że studia są niepłatne, to można by np. ze studentem albo specjalizującym się młodym lekarzem zawrzeć umowę o tym, że mógłby być finansowany dodatkowo, w tym czasie, kiedy się uczy, ale z zobowiązaniem do tego, że zostanie przez jakiś czas i będzie pracował w publicznym systemie polskiej służby zdrowia - wskazał. Szef MZ ocenił, że jest to "rozwiązanie, które być może da się jakoś upowszechnić i że ono uzyska również akceptację młodych ludzi".

Gość Trójki zapytany, czy lekarze, którzy są niezadowoleni ze swoich zarobków zbyt dużo oczekują, odpowiedział, że "w porównaniu do naszych możliwości niektóre wyrażane przez nich oczekiwania są zdecydowanie niemożliwe do spełnienia". - Projekt dotyczący poziomów minimalnych wynagrodzeń, jakie oni proponują, jest nie do spełnienia, ale my nie pozostajemy bierni - jest przygotowany projekt (...) który jest bardziej umiarkowany, ale wyraźnie wskazuje na to, że chcemy te, zwłaszcza niegodnie niskie, wynagrodzenia w służbie zdrowia podwyższać stopniowo, już od 2017 roku - oznajmił.

Rząd przyjął projekt dotyczący antykoncepcji awaryjnej oraz terapii w sytuacji zagrożenia życia. Zakłada on, że hormonalne leki antykoncepcyjne (także tzw. pigułki dzień po) będą mogły być sprzedawane jedynie na receptę. W audycji poprosiliśmy ministra zdrowia o komentarz. Rozmawialiśmy także o projekcie ustawy o sieci szpitali, którym rząd zajmie się w przyszłym tygodniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia, PiS)
Data emisji:
 17.02.2017
Godzina emisji: 8.14

kk/ei

Czytaj także

Jarosław Gowin: studia medyczne powinny być płatne

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 09:08
- Studia w Polsce są i będą bezpłatne, bo tak rozstrzyga konstytucja, ale jest jeden kontrowersyjny kierunek, czyli studia medyczne - mówi w "Salonie politycznym Trójki" minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń