X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kukiz: czas pokaże, czy prezes PiS miał rację ws. szczytu w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 08:49
- Wybór Donalda Tuska to klęska polskiej dyplomacji; nie mogę zgodzić się z prognozami prezesa PiS, że postawa Polski na brukselskim szczycie wzmocni jej pozycję – mówił Paweł Kukiz. Lider ugrupowania Kukiz'15 zapowiedział też w radiowej Trójce, że nie poprze, ani nie odrzuci wniosku PO o wotum nieufności dla rządu.
Audio
  • Paweł Kukiz o wywiadach Jarosława Kaczyńskiego i wniosku Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla rządu (Salon polityczny Trójki/ Trójka)

Nie ma wątpliwości, że mimo przegranej na szczycie UE uczyniliśmy dobrze i że - co może zabrzmi paradoksalnie - nasz status, a także osobisty status pani premier w ten sposób się podniósł, a nie obniżył - przekonuje w środowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj także
kaczyński1200.jpg
Jarosław Kaczyński: mimo przegranej na szczycie UE, nasz status się podniósł

Paweł Kukiz jest bardziej powściągliwy w ocenie skutków unijnego szczytu w Brukseli, który uważa za klęskę polskiej dyplomacji. – Czas pokaże, czy pan prezes ma rację. Jeśli okaże się, że rzeczywiście podnosi to status Polski na arenie międzynarodowej, to wtedy cały naród serdecznie podziękuję panu Kaczyńskiemu. Ja raczej prognozuję, że Polska spadnie nie na drugą, a na trzecią prędkość – zaznaczał Paweł Kukiz.

Jak przyznał polityk, ma on pretensje do rządu Prawa i Sprawiedliwości, że jego działania nie doprowadziły do zablokowania wyboru Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. – Należało zaczynać batalię przeciwko Tuskowi jakiś rok temu, tuż po objęciu (przez PiS - przyp.red.) władzy. Trzeba było w kuluarach, dyplomatycznie, uświadamiać partnerów z Unii Wyszehradzkiej, co to jest za człowiek – mówił polityk, dodając, że dobrym posunięciem polskiego rządu byłoby też w tej sprawie uchylenie się od głosowania.
Zdaniem Pawła Kukiza odpowiedzialność za błędy, których wynikiem była klęska rządu w Brukseli, ponosi przede wszystkim polska dyplomacja.

Zapytany o to, czy ugrupowanie Kukiz'15 poprze wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło Paweł Kukiz zapowiedział, że nie będzie dyscypliny w sprawie tego głosowania, a on sam najprawdopodobniej wstrzyma się od głosu. – To jest pomysł, który służy tylko i wyłącznie rozgrywkom partyjnym. Prawdopodobnie się wstrzymam, albo nie będę głosował. Prawdopodobnie stanowisko klubu będzie podobne do mojego – przyznał Paweł Kukiz.

Poseł Paweł Kukiz w rozmowie odniósł się też do doniesień jednej z gazet, która zarzuciła mu zakup mieszkania na warszawskim Mokotowie za 10 procent jego wartości.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi:
Paweł Lisicki

Gość: 
Paweł Kukiz (lider ugrupowania Kukiz'15)

Data emisji:
 15.03.2017

Godzina emisji:
 8.14

dad/ei

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: z Le Pen mamy tyle wspólnego, co z panem Putinem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 13:05
Oszustwem, manipulacją i nadużyciem jest sugerowanie, że chcemy wyprowadzać Polskę z UE - powiedział w poniedziałek prezes PiS. Nie mamy zamiaru Polski z Unii Europejskiej wyprowadzać, ale nie mamy też zamiaru w UE być na kolanach - podkreślił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń