Michał Dworczyk: finansowanie WOT bez wpływu na tempo modernizacji armii

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 09:19
- Projekt budowy Wojsk Obrony Terytorialnej do 2019 roku pochłonie około 3,5 miliarda złotych. To blisko 3 procent budżetu, który przeznaczamy na obronność - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister obrony narodowej.  
Audio
  • Michał Dworczyk o Wojskach Obrony Terytorialnej, uchodźcach i sytuacji w MON (Salon polityczny Trójki)

Michał Dworczyk zaznacza, że kwota przeznaczona na budowę WOT, nie oznacza, że będzie mniej na modernizację armii. - Są to nieprawdziwe informacje przekazywane w mediach - podkreśla gość Trójki. - Dodatkowo utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w sposób bardzo istotny wpłynie na poziom bezpieczeństwa Polski - dodaje. 

Odnosząc się do decyzji o przeniesieniu batalionu czołgów Leopard z Żagania do Wesołej, rozmówca Beaty Michniewicz mówi, że jest to element wzmacniania wschodniej flanki.

- Dzisiaj identyfikujemy w sposób oczywisty zagrożenia. Fakt, że na wschód od Warszawy nie ma żadnej większej jednostki Wojska Polskiego jest dowodem na to, że coś w tej sprawie było nie tak. Trzeba wzmacniać wschodnią flankę nie tylko przez udział wojsk sojuszniczych i alokację jednostek sojuszniczych, ale również polskich - podkreśla.

Michał Dworczyk mówił także o stanowisku Polski ws. przyjmowania uchodźców. Zdradził też, czy są plany, aby przejął szefowanie w MON oraz, czy Ministerstwo Obrony Narodowej obawia się ewentualnych kontroli NIK. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej)
Data emisji: 18.05.2017
Godzina emisji: 8.15

kh/ei

Czytaj także

Sprawa Caracali. Wiceszef MON: ministrowie z PO również udostępniali dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 14:52
- Osoby mające wgląd w dokumentację przetargu na śmigłowce działały zgodnie z prawem, podobnych upoważnień udzielali ministrowie z PO - powiedział we wtorek wiceszef MON Michał Dworczyk, odnosząc się do zapowiedzi posłów PO, że zawiadomią prokuraturę ws. przekroczenia uprawnień przez szefa MON.
rozwiń zwiń