Szef PO: będziemy budować wspólne listy zjednoczonej opozycji w wyborach samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:12
- Powołaliśmy zespoły programowe w parlamencie i rozszerzamy je o pozaparlamentarną opozycję - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Szef PO: będziemy budować wspólne listy zjednoczonej opozycji w wyborach samorządowych (Salon polityczny Trójki)

Grzegorz Schetyna przyznał w radiowej Trójce, że liderzy opozycji rozmawiali już na temat wspólnych list zjednoczonej opozycji w wyborach samorządowych. – Powołaliśmy zespół zajmujący się kwestiami prawnymi i sprawami projektów, które będzie zgłaszał prezydent Duda. Tam są partie opozycji parlamentarnej, a także rozszerzamy to na opozycję pozaparlamentarną. Uważam, że to jest droga do tego, żeby zbudować taką wspólnotę programową, która pozwoli na to żeby rozmawiać o wspólnej liście. Czy uda się zbudować wspólną listę przed wyborami samorządowymi? To będzie trudne, widzę to już, ale uważam, że trzeba to robić, bo celem są wybory parlamentarne – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna mówił też o tym, że nie jest "człowiekiem lewicy", że nie sądzi by poseł Joanna Mucha założyła nową partię i że jest zadowolony z sondaży, gdyż, w jego opinii, pokazują one, że opozycja dysponuje większym poparciem niż PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (lider PO)
Data emisji: 05.09.2017
Godzina emisji: 8.13

pp/gs

Zobacz także

Czytaj także

Marcin Kierwiński: wspólna lista powinna być celem opozycji

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 08:30
– Stworzenie wspólnej listy w wyborach parlamentarnych pozwoli odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. W opinii posła Platformy Obywatelskiej, tego typu koalicja powinna być budowana w oparciu o najsilniejszą partię opozycyjną. – Na dziś jest to PO – wskazywał gość Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń