Ryszard Terlecki o projektach ustaw prezydenta dot. sądownictwa: Sejm zajmie się nimi niezwłocznie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 09:15
– Opór establishmentu sędziowskiego, który obserwowaliśmy w lecie, musi zostać przełamany – przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS.
Audio
  • Ryszard Terlecki o projektach ustaw prezydenta dot. sądownictwa (Salon polityczny Trójki)

Wicemarszałek Sejmu powiedział w radiowej Trójce, że prezydent Andrzej Duda ma świadomość faktu, że jeśli będzie taka potrzeba, "w trakcie prac sejmowych będą dokonywane zmiany".  Sejm nie jest notariuszem prezydenta, więc może dyskutować i coś zmieniać – dodał.

Ryszard Terlecki powiedział, że rząd nie chce, by w sprawie sądownictwa "było tak, jak było". Podkreślił też, że nie chce tego większość społeczeństwa. – Myślę, że reforma jest niezbędna. Opór establishmentu sędziowskiego, który obserwowaliśmy w lecie, musi zostać przełamany – zaznaczył. Jego zdaniem "niezbędne są zmiany personalne", bo sama "zmiana struktur nie wystarczy".

W trakcie audycji Ryszard Terlecki mówił też o kampanii "Sprawiedliwe sądy" i projekcie ustawy o szkolnictwie wyższym. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Terlecki (wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS)
Data emisji: 19.09.2017
Godzina emisji: 8.13

pp/iwo


Zobacz także

Czytaj także

Premier na spotkaniu z pokrzywdzonymi przez sądy. "Naszym obowiązkiem jest rozwiązywanie problemów Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 19:35
Determinacja mojego rządu, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry by zreformować polski wymiar sprawiedliwości jest ogromna - zapewniła w piątek premier Beata Szydło podczas spotkania z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. W spotkaniu udział wzięli też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.
rozwiń zwiń