Marcin Kierwiński o proteście rezydentów: ci ludzie w dramatyczny sposób walczą o to, by godnie leczyć

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 09:07
– Za rządów PO wzrastały nakłady na służbę zdrowia, wzrastała liczba rezydentów, wzrastała jakość świadczonych usług – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" polityk PO.
Audio
  • Marcin Kierwiński popiera protest rezydentów (Salon polityczny Trójki)

Marcin Kierwiński powiedział w radiowej Trójce, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł obiecywał wzrost nakładów na służbę zdrowia. – Tak się nie stało, jest gorzej. Ci ludzie w dramatyczny sposób walczą o to, by godnie leczyć – mimo, że są wypychani z Polski przez niektórych posłów PiS – ocenił polityk PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" przekonywał, że jego formacja w ciągu ośmiu lat rządzenia "podniosła realnie nakłady na służbę zdrowia". – Podsumujmy te dwa lata: strajk głodowy rezydentów, nakłady na służbę zdrowia realnie stoją, niewiele się zmienia, liczba rezydentów spada, to jest kierunek, który chciał osiągnąć minister Radziwiłł? – powiedział Marcin Kierwiński.

Marcin Kierwiński krytykował też w audycji TVP i mówił o śledztwie smoleńskim.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)
Data emisji: 16.10.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/ab

Zobacz także

Czytaj także

"Prezydent uważa, że możliwy jest dialog ws. lekarzy rezydentów"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 13:02
Prezydent uważa, że w tym momencie nie została wyczerpana możliwość kompromisu; dwie strony powinny usiąść i rozmawiać - oświadczył rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że ważne jest, by lekarze rezydenci nie dali się wciągnąć w "wojnę polityczną". - Prezydent może włączyć się w mediacje - mówił z kolei Paweł Mucha z kancelarii prezydenta.
rozwiń zwiń