Michał Dworczyk: polityka to nie konkurs piękności. Liczy się skuteczność

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 09:04
– Sytuacja w jednostkach poprawia się od 2016 roku. Zwiększamy budżet, ale i przywracamy strzelnice – powiedział w Salonie politycznym Trójki wiceszef MON Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o raporcie NIK (Salon polityczny Trójki)

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, z którego wynika, że choć z budżetu państwa przeznacza się na wojsko coraz więcej pieniędzy, to modernizacja armii nie przyspiesza. Michał Dworczyk powiedział, że raport obejmuje lata, kiedy kierownictwo w MON sprawował Tomasz Siemoniak. – Raport był robiony w latach 2014-2015. Od 2016 roku sytuacja w jednostkach poprawia się. Dokument wskazuje na gigantyczne zaniedbania i niedofinansowanie w infrastrukturze. Oczywiście nie jest to raport miarodajny, bo dotyczył jednostek najmniej rozwiniętych – przyznał gość Beaty Michniewicz.

Wiceminister obrony narodowej powiedział, że w 2016 roku sytuacja w jednostkach zaczęła się poprawiać. – W latach 2007-2015 kilkanaście miliardów zł MON zwrócił do budżetu. Nakłady na infrastrukturę dramatycznie spadły. Jedną z pierwszych decyzji Antoniego Macierewicza było zwiększenie budżetu o 300 tys. zł rocznie na inwestycje. Sytuacja w jednostkach poprawia się od 2016 roku. Zwiększamy budżet i przywracamy strzelnice – powiedział Michał Dworczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 9.11.2017
Godzina emisji: 8.14

abi/ab

Zobacz także

Czytaj także

Wiceszef MON: zależy nam, aby wojsko było wyposażone w nowoczesny, bezpieczny i skuteczny sprzęt

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 09:08
- Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem w NATO i nie jesteśmy nastawieni wyłącznie na "branie" - mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń