Henryk Kowalczyk: wolałbym, żeby wszystkie niedziele były wolne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 09:18
– Kalendarz legislacyjny stawia pod znakiem zapytania termin wejścia ustawy w życie od 1.01.2018 – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • Henryk Kowalczyk: osobiście wolałbym, żeby wszystkie niedziele były wolne (Salon polityczny Trójki)

Henryk Kowalczyk powiedział w radiowej Trójce, że w sprawie projektu ustawy dotyczącego wolnych od pracy niedziel pojawia się wiele propozycji: od zakazu pracy w każdą niedzielę, poprzez część niedziel w miesiącu wolnych, aż do nie zakazywania pracy w tym dniu. – To jest projekt obywatelski, rząd dał zielone światło do prac nie wskazując konkretnego rozwiązania. Osobiście wolałbym, żeby wszystkie niedziele były wolne, ale jestem jednym z 237 posłów koalicji. Rozumiem też obawy innych – podkreślił.


supermarket1200.jpg
Zakaz handlu tylko w co drugą niedzielę?

Gość "Salonu politycznego Trójki" tłumaczył, że jak już dojdzie do ustalenia stanowiska partii "klub będzie jednolicie głosował". – W takich sprawach nie wyobrażam sobie, żeby każdy głosował inaczej. To nie jest sprawa, która narusza czyjeś sumienia itd. – dodał.

Henryk Kowalczyk mówił też o projektach ustaw dotyczących spółek skarbu państwa i  pracowniczych kontach emerytalnych, a także konstytucji dla biznesu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Henryk Kowalczyk (minister, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 10.11.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/ab

Zobacz także