Jerzy Kwieciński: do rządu wprowadzono osoby, które lepiej czują gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 08:59
– Zamieniamy się miejscami po to, żeby lepiej realizować nowe priorytety, współpracując nadal w tym samym gronie osób – tak w "Salonie politycznym Trójki" minister inwestycji i rozwoju mówił o powodach rekonstrukcji rządu.
Audio
  • Jerzy Kwieciński mówi o przyspieszeniu rozwoju gospodarczego kraju (Salon polityczny Trójki)

Jerzy Kwieciński zwracał uwagę, że rekonstrukcja rządu i zmiana na stanowisku premiera spowodowana jest przede wszystkim chęcią skupienia się na rozwoju gospodarczym.  Była ona potrzebna, żeby wprowadzić osoby, które lepiej czują gospodarkę, a także poprawić nasze relacje międzynarodowe, w Unii Europejskiej i w świecie – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił też, że w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. planie Morawieckiego, dużo miejsca poświęcono sprawie innowacyjności. Zaznaczył, że dotychczas obszar budownictwa nie funkcjonował dobrze i zadaniem rządu jest ten stan zmienić. Szczegóły w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 10.01.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/iwo

Czytaj także

Marek Suski: nie jest nigdy tak idealnie, żeby nie mogło być lepiej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 08:39
- Dyskusje personalne oczywiście zawsze najbardziej rozgrzewają, ale chodzi po prostu, żeby we wszystkich resortach były osoby, które będą posuwać sprawy do przodu - powiedział w radiowej Jedynce Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń