X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Suski: być może Władysław Frasyniuk broni demokracji, ale jednocześnie łamie prawa, jakie w demokracji obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 09:15
Policja zatrzymała rano Władysława Frasyniuka. Wcześniej – 12 stycznia i 1 lutego – Władysław Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze. Zatrzymany odmówił składania zeznań i został zwolniony. O sprawie w "Salonie politycznym Trójki" mówił szef gabinetu politycznego premiera.
Audio
  • Marek Suski komentuje zatrzymanie Władysława Frasyniuka (Salon polityczny Trójki)

Marek Suski powiedział w radiowej Trójce, że sprawa ta będzie wykorzystywana przez opozycję do krytyki rządu, ale podkreślił, że wszyscy są równi wobec prawa.

Dzisiaj Komisja Europejska przedstawi propozycje dotyczące przyszłego, unijnego budżetu po 2020 roku. W dokumencie zaproponuje powiązanie wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem w unijnych krajach europejskich wartości i zasad praworządności.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Na pytanie, o to, czy rząd nie straci na dzisiejszym zatrzymaniu Władysława Frasyniuka wizerunkowo także za granicą, gość radiowej Trójki odpowiedział, że ministrowie nie wiedzą o takich działaniach policji i nie są one z nimi konsultowane.

Przekonywał przy tym, że problem z demokracją w Polsce nastałby wtedy, gdyby politycy byli informowani o takich sprawach i podejmowali decyzje, kiedy kogoś można, a kiedy nie można aresztować. – Ludzie by wtedy powiedzieli, że Jarosław Kaczyński pokazuje palcem, kiedy kogo aresztować. Wtedy rzeczywiście nie mielibyśmy demokracji – dodał.

Marek Suski mówił też o ustawie reprywatyzacyjnej i ustawie o IPN.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Suski (szef gabinetu politycznego premiera)
Data emisji: 14.02.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk