X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz o rezolucji PE ws. Polski: sankcje nie są sposobem na zmianę polityki zagranicznej rządu polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:15
– Nasze zdanie się nie zmieniło, nie bierzmy udziału w tych głosowaniach, bojkotujemy je – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz przekonuje, że rezolucje PE przeciwko Polsce nie zmienią polityki rządu (Salon polityczny Trójki)

Parlament Europejski poparł w czwartek w rezolucji działania KE w sprawie uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE. Spośród 617 obecnych na sali europosłów za rezolucją opowiedziało się 422, przeciw było 147, a 48 wstrzymało się od głosu.

Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczył w radiowej Trójce, że PSL nie wzięło udziału w głosowaniu, gdyż nie zmieni ono polityki polskiego rządu.

 Sankcje nie są jakimkolwiek sposobem na zmianę polityki zagranicznej rządu polskiego, gdyż do tego trzeba wygrać wybory i w ten sposób zmienić złą politykę zagraniczną, z którą się w wielu miejscach nie zgadzamy – zwracał uwagę lider ludowców.  Sankcje mogą uderzyć w naszych rodaków, a na to się nigdy nie zgodzimy. Ani te rezolucje nie polepszają jakości życia w Polsce, ani nie zmieniają postępowania rządu. To naprawdę nie ma sensu, nie ma co brać w tym udziału – zaznaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

W czwartek europarlament wybrał również nowego wiceprzewodniczącego  europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego. Zastąpił on Ryszarda Czarneckiego, odwołanego wcześniej za słowa dotyczące europoseł Róży Thun.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że PSL poparło kandydata PiS, gdyż "zawsze głosuje za Polakami". Przypomniał, że jego ugrupowanie wcześniej z tego samego powodu udzieliło popracia Januszowi Wojciechowskiemu, chociaż ten wcześniej "zdradził PSL, odszedł z partii".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (szef PSL)
Data emisji: 2.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk