X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Dolniak: obywatele maja prawo być obecni podczas prac komisji sejmowych

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:56
– Nic o nas bez nas – mówiła w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, odnosząc się do incydentu w sejmowym biurze przepustek.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu, Barbara Dolniak mówi jakości prawa stanowionego w Polsce (Salon Polityczny Trójki)

Wczoraj kilkunastu przedstawicieli Obywateli RP okupowało sejmowe biuro przepustek, gdy odmówiono im wejścia na teren Sejmu. Protestowali przeciwko uniemożliwianiu im obserwowania prac parlamentu. Po północy zostali wyniesieni z budynku przez straż marszałkowską.

– Jestem zwolennikiem transparentności. Jeżeli jest prawo, które ma nam służyć, to dlaczego obywatele nie mogą z niego korzystać – pytała posłanka Nowoczesnej.  Obywatele mają prawo być obecni podczas posiedzeń komisji sejmowych i śledzić, jak stanowi się prawo. Nic o nas bez nas – dodała posłanka, która była gościem Beaty Michniewicz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicemarszałek Sejmu krytykowała na antenie Trójki tryb stanowienia prawa w Polsce. – Tryb uchwalania nowych przepisów, na przykład ustaw dotyczących sądownictwa, jest ekspresowy – powiedziała Barbara Dolniak. – Wczoraj komisje, dzisiaj posiedzenie Sejmu, możliwe, że dzisiaj lub jutro uchwalanie nowych przepisów.

Przedstawicielka opozycji mówiła, że prawdopodobnie tryb pracy polskiego Sejmu wynika z faktu, że Komisja Europejska domaga się dostosowania polskich przepisów do standardów europejskich. – KE chciałaby, żeby nowe przepisy obowiązujące w Polsce spełniały normy przewidziane dla definicji demokratycznego państwa prawa, tymczasem propozycje PiS nie odpowiadają tym kryteriów – podkreśliła Barbara Dolniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Barbara Dolniak (wicemarszałek Sejmu, posłanka Nowoczesnej)
Data emisji: 12.04.2018
Godzina emisji: 8.14

ms/kw