Kazimierz Michał Ujazdowski: PiS dzieli Polaków na lepszych i gorszych

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 09:14
- Prawo i Sprawiedliwość sprzeniewierzyło się swoim zobowiązaniom wyborczym, doprowadziło do zniszczenia autorytetu i niezależności Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.
Audio
  • Kazimierz Michał Ujazdowski o wyborach samorządowych (Salon polityczny Trójki)

Kazimierz Michał Ujazdowski, który jest kandydatem na prezydenta Wrocławia, uważa, że w Polsce po 2015 roku stały się rzeczy nadzwyczajne, a na rywalizację polityczną nie można spoglądać tak, jakby ona była "zwykła". Jak mówił, PiS jest formacją, która zniszczyła demokrację konstytucyjną i dzieli Polaków na lepszych i gorszych.

– To partia, która prowadzi politykę na dzikiej rewolucji kadrowej i mamy prawo przeciwstawić się temu, budując w wyborach samorządowych bardzo szeroką koalicję – podkreślił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Europoseł tłumaczył, że zdecydował się wesprzeć Platformę Obywatelską, bo to główna partia opozycyjna, która może przywrócić fundamenty demokracji konstytucyjnej i racjonalną politykę polską.

– Jestem gotów zrobić wszystko, żeby uchronić Wrocław przed chorobą, która toczy kraj pod rządami PiS, obronić prawa samorządu terytorialnego i pomóc PO w zbudowaniu alternatywy ustrojowej – dodał Kazimierz Michał Ujazdowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Kazimierz Michał Ujazdowski (europoseł)
Data emisji: 30.04.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Czytaj także

Patryk Jaki o swoim rywalu: Rafał Trzaskowski ma deficyt powagi w debacie publicznej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 08:10
- Apeluję, żeby wszyscy, którzy chcą uczciwej Warszawy stanęli razem ze mną do walki o wyższe standardy w polityce - powiedział w radiowej Jedynce Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń