Władysław Kosiniak-Kamysz: jestem przekonany o sumienności Waldemara Pawlaka

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 09:15
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego komentował w Trójce raport Najwyższej Izby Kontroli. Z dokumentu wynika, że w latach 2006-2011 płaciliśmy zawyżone ceny za gaz sprowadzany z Rosji.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o odtajniony raporcie NIK (Salon polityczny Trójki)

Najwyższa Izba Kontroli w poniedziałkowym raporcie wytknęła nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009-2010. "Działania ministra gospodarki były prowadzone w znacznej części bez wymaganego umocowania w postaci zatwierdzonej instrukcji negocjacyjnej"  czytamy w raporcie. Natomiast pozytywnie oceniono "zapewnienie przez organy państwowe i PGNiG w latach 2006-2011 ciągłości dostaw gazu ziemnego z importu oraz uniknięcie ryzyka niezaspokojenia potrzeb polskich odbiorców". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Zdaniem prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, rozmowy ówczesnego rządu z Rosją dotyczące umów gazowych, jak i realizacji inwestycji – terminalu LNG w Świnoujściu, był korzystne dla Polski. – Udało się w tych negocjacjach osiągnąć bardzo dużo, np. w kwestii tranzytu przez Polskę – stwierdził.

Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że Waldemar Pawlak, który negocjował z Rosją, robił to rzetelnie. – Jestem przekonany o jego zaangażowaniu i sumienności działania – powiedział przewodniczący PSL.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (przewodniczący PSL)
Data emisji: 3.07.2018
Godzina emisji: 8.14

IAR/koz/ml

Czytaj także

Lider PSL kandydatem na prezydenta Krakowa? "Ręki nie dam uciąć..."

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 09:33
– Nie dam sobie uciąć ręki, że nie będę kandydował na prezydenta Krakowa – przyznał w "Salonie politycznym Trójki" lider PSL Władysław Kosinak-Kamysz. Czeka wciąż na ogłoszenie decyzji dotychczasowego prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.
rozwiń zwiń