Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda działa ponad sporem politycznym

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 10:03
– Prezydent Andrzej Duda jest jedynym politykiem w Polsce, który działa ponad ostrym sporem politycznym – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Krzysztof Szczerski o trzech latach prezydentury Andrzeja Dudy (Salon polityczny Trójki)
Krzysztof Szczerski
Krzysztof SzczerskiFoto: Trójka

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda podpisał w Krakowie ustawę o Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medal ma być dowodem wdzięczności i wyrazem szacunku dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa. 

O tym medalu mówił w audycji "Salon polityczny Trójki" Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. – Ma on upamiętnić wszystkich, którzy przyczyniają się dzisiaj do budowania polskiej niepodległości i działają na rzecz tego, by Polska była silna. Temu też służy prezydentura Andrzeja Dudy, polegająca na budowaniu polskiego potencjału – przekonywał Krzysztof Szczerski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister odniósł się również do trzech lat prezydentury Andrzeja Dudy. – To prezydentura trwająca w trudnym okresie, jeśli chodzi o polską politykę. Coraz ostrzejszy jest bowiem konflikt między partiami politycznym w wyniku działań opozycji. Tymczasem pan prezydent jest jedynym politykiem w Polsce, który działa ponad ostrym sporem politycznym – podsumował gość Trójki. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Krzysztof Szczerski (sekretarz stanu w kancelarii prezydenta)
Data emisji: 6.08.2018
Godzina emisji: 08.14

kad/kw

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: decyzje o zakupach nowego sprzętu dla sił zbrojnych w ciągu 4-6 tygodni

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 09:43
- Prezydent w ciągu 4 - 6 tygodni ogłosi decyzje jaki sprzęt Polska mogłaby kupić m.in. od Amerykanów - zapowiedział w środowej "Rzeczpospolitej" szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń