Grzegorz Schetyna: chcemy zachęcić Polaków, by pracowali dłużej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 08:10
– Nie ma między nami różnicy, ponieważ uważamy, że Polki i Polacy powinni dłużej pozostawać na rynku pracy – powiedział Grzegorz Schetyna na antenie Trójki. Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się do informacji o tym, że w Koalicji Obywatelskiej nie ma zgody co do pozostawienia wieku emerytalnego na obecnym poziomie.
Audio
  • Grzegorz Schetyna: wierzę w Koalicję Obywatelską (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Grzegorz Schetyna: wierzę w Koalicję Obywatelską (Salon polityczny Trójki)

Grzegorz Schetyna nie uważa, żeby stanowisko liderów Koalicji Obywatelskiej w sprawie wieku emerytalnego było odmienne. – Nie jest tak, że mamy różne zdanie w tej sprawie. To jest kwestia taktyki, technicznego ujęcia tego zapisu – powiedział polityk. Dodał również, że obecnie "nie można proponować podwyższenia wieku emerytalnego", a "tworzyć zachęty, żeby Polkom i Polakom opłacało się dłużej pracować".

Szef Platformy Obywatelskiej odniósł się również do kwestii ewentualnych kolejnych rozbieżności wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem w wyborach samorządowych sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ma "spójną wizję".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce"

Jednym ze wspólnych pomysłów ugrupowania jest likwidacja urzędu wojewody. – Dwuwładza jest zbędna. Chcemy postawić na Urząd Marszałkowski, władzę samorządową – powiedział Grzegorz Schetyna.

Przed wyborami pojawił się kolejny sondaż poparcia dla ugrupowań politycznych. Wynika z niego, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 31 procent głosów, podczas gdy Zjednoczona Prawica ma 40 procent poparcia. Na pytanie czy porażka w wyborach samorządowych oznacza koniec ugrupowania, Grzegorz Schetyna odpowiedział że "wierzy w tę koalicję". Wymienił wśród swoich celów "dobry wynik wyborczy" i zwycięstwo "w większości dużych miast".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (przewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 4.10.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/kw