X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy premier powoła nowego szefa KNF? Jacek Sasin komentuje

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:14
– Myślę, że pośpiech tutaj nie jest wskazany. Również z tego względu, żeby nowy przewodniczący KNF-u był osobą właściwą – mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. 
Audio
  • Jacek Sasin stwierdził, że były szef KNF zachował się "nieprofesjonalnie" (Salon polityczny Trójki)

Nie cichną echa publikacji "Gazety Wyborczej", która ujawniła treść rozmów bankiera Leszka Czarneckiego i byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

We wtorek "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, szef KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł; Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

– Tu jest działanie błyskawiczne. I ze strony prokuratury, i ze strony służb, i ze strony pana premiera, który natychmiast po tym jak powziął informację, że taka niewłaściwa rozmowa była, przywołał wszystkie służby i polecił błyskawiczne działania – mówił Jacek Sasin.  

Jacek Sasin mówił, że jego partię obowiązują pewne standardy. – My jako Prawo i Sprawiedliwość mamy swoje standardy, które mówią, że jeśli ktokolwiek, kto odpowiada za ważne sprawy państwowe, nie działa tak jak powinien działać, to nie ma świętych krów, to konsekwencje są takie same, niezależnie czy ktoś został wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość czy jest z innego obozu politycznego – stwierdził Sasin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Pan Chrzanowski postąpił nieroztropnie, przekroczył pewne bariery bezpieczeństwa, które powinien jako szef KNF stosować, wszedł w niewłaściwą rozmowę i poniósł natychmiastowe konsekwencje – podkreślił polityk. – Pan przewodniczący Chrzanowski zachował się na pewno nieprofesjonalnie, prowadząc tę rozmowę w ten sposób, w cztery oczy, bez świadków z człowiekiem, który był przedmiotem zainteresowania KNF. Sam przebieg tej rozmowy wskazuje przynajmniej na brak profesjonalizmu, czy na coś więcej, to już ustali śledztwo – dodał.

Prowadząca spytała o to, kiedy premier powoła nowego szefa KNF. – Myślę, że pośpiech tutaj nie jest wskazany. Również z tego względu, żeby nowy przewodniczący KNF-u był osobą pewną – zaznaczył poseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 20.11.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/kw

Czytaj także

Michał Dworczyk: premier nie spotka się z Markiem Chrzanowskim

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 07:58
- Szef KNF przestał pełnić swoją funkcję. Teraz jest czas na działanie prokuratury. Nie ma potrzeby, by premier spotykał się z Markiem Chrzanowskim - powiedział na antenie Jedynki szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa afery KNF. Czy potrzebna jest komisja śledcza?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 11:07
Dlaczego Leszek Czarnecki nagrywał rozmowę z b. szefem KNF Markiem Chrzanowskim? Na co wskazują opublikowane taśmy i czy potrzebna jest sejmowa komisja śledcza do zbadania tej sprawy? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście audycji 7x24 na antenie Polskiego Radia 24: Paweł Rabiej (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Jerzy Wenderlich (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość), Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni).
rozwiń zwiń