X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: silna polaryzacja polityczna może być dla Polski niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:39
– Obóz lewicowo-liberalny jest w mniejszości, ale na jego korzyść oddziałuje polaryzacja polityczna typu "tylko oni, albo my". To gra Polską, hazard – mówił na antenie radiowej Trójki Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Marek Jurek o ewentualnych zmianach na scenie politycznej w 2019 roku (Salon polityczny Trójki)

Marek Jurek w studiu radiowej Trójki odniósł się do przyszłych wyborów i ewentualnych zmian na scenie politycznej w 2019 roku. – W Polsce będziemy mieli albo rządy tzw. centroprawicy, albo sytuację niepewną, bo obóz lewicowo-liberalny jest w mniejszości, ale na jego korzyść oddziałuje polaryzacja, a uprawianie polaryzacji politycznej typu "tylko oni, albo my", to gra Polską, hazard na korzyść liberalnej opozycji, wzmacniając ich szanse ponad poparcie, którym dysponują – powiedział polityk.

– Sama walka o poparcie dla partii nie jest najważniejsza. Najważniejszy jest wynik wyborczy. Żeby rządzić Polską należy mieć obóz polityczny. Nikt nie jest w stanie dokonać tego sam. Dlatego silna polaryzacja w polityce może być dla Polski niebezpieczna – dodał poseł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł do Parlamentu Europejskiego przyznał, że "jeżeli strategia Mateusza Morawieckiego będzie strategią obozu, który dziś rządzi, to jest to najlepszy sposób na to, by w Polsce była silna reprezentacja niezależnej prawicy". – Nie należy nie doceniać różnic PiS i PO, ale nie należy zacierać zbieżności między nimi. To są dwie partie, które mają w dorobku traktat z Lizbony, zgadzają się na perspektywę europejskiej armii – mówił Jurek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jurek (poseł do Parlamentu Europejskiego)
Data emisji: 2.01.2019
Godzina emisji: 8.14

dn/ml