X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jakubiak o Partii Roberta Biedronia: program od SLD, nazwa od Stowarzyszenia Wiosna

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 09:38
– Przed założeniem partii nie można prowadzić zbiórek pieniędzy na jej rzecz. Jeżeli Robert Biedroń powiedział: "my te »gifty« drukujemy w moim sklepie", to przypomnę, że Janusz Korwin-Mikke stracił w ten sposób subwencje – powiedział poseł Marek Jakubiak na antenie Trójki.
Audio
  • Marek Jakubiak o partii Roberta Biedronia: program SLD, nazwa od Stowarzyszenia Wiosna (Salon polityczny Trójki)
Marek Jakubiak
Marek JakubiakFoto: PR
Obejrzyj
201902070815_marekjakubiak.mp4

Jego lider Robert Biedroń zaprezentował na warszawskim Torwarze program wyborczy swojego ugrupowania – Partii Wiosna. Marek Jakubiak sceptycznie odnosi się do tej inicjatywy, podkreślając wątpliwości, co do finansowania partii. – To są takie pieniądze, że ciężko będzie się wytłumaczyć skąd się je ma – dodał.

Marek Jakubiak uważa, że początek ugrupowania jest "nieprzemyślany i amatorski". – Bardzo zły start, nieprzygotowany, amatorski start człowieka, który chce być premierem – skomentował polityk. Dodał, że "nie może mieć zaufania" do partii Roberta Biedronia.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wzięli sobie program od SLD, wzięli sobie nazwę od Stowarzyszenia Wiosna (...), wzięli wszystko, co można sobie wziąć i zrobili sobie partię, która do dzisiaj nie istnieje jako "Partia Wiosna", wczoraj sprawdzałem w rejestrze partii politycznych – skomentował również Marek Jakubiak. – Będę namawiał Stowarzyszenie Wiosna do obrony swoich interesów – dodał.

Marek Jakubiak skomentował też sprawę tzw. "taśm Jarosława Kaczyńskiego". - Jedna wielka lipa, ta cała "afera", bardzo się dziennikarzom dziwie– powiedział założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej)
Data emisji: 07.12.2019
Godzina emisji: 8.13

msze/ml

Czytaj także

Skąd pieniądze na Wiosnę Biedronia? Wykluczające się wyjaśnienia ws. finansowania partii

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:10
Robert Biedroń mówił, że pieniądze na finansowanie działalności politycznej posiada ze sprzedaży gadżetów ze sklepu i wpłat na konto swojej fundacji. Jeśli lider Wiosny nie kłamał, mamy do czynienia z łamaniem ustawy o partiach politycznych, za co grozi odpowiedzialność karna - ustalił portal PolskieRadio24.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finansowanie Wiosny. Paulina Piechna-Więckiewicz: nie mamy powodu, by się wstydzić

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:26
- Obowiązuje nas ustawa o partiach politycznych, tam jasno są wskazane źródła finansowania. Źródła finansowania konwencji oraz mini konwencji, w których obecnie bierze udział Robert Biedroń – mówi o finansowaniu partii Wiosna w "Sygnałach dnia" z Paulina Piechna-Więckiewicz, koordynatorka regionalna ugrupowania.
rozwiń zwiń