X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kukiz: trzeba reagować do momentu uzyskania szacunku na świecie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 09:40
– Z całą pewnością działania polskich władz powinny być ostrzejsze – stwierdził w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Kukiz, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi polityków izraelskichna temat Holokaustu i rzekomego polskiego antysemityzmu.
Audio
  • Paweł Kukiz o walce o dobre imię Polski (Salon polityczny Trójki)

Kukiz'15 chce, by izraelskiego p.o. ministra spraw zagranicznych Israela Katza uznać za persona non grata w Polsce. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) wysłał w tej sprawie pismo do szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Katz odniósł się w niedzielę do słów wypowiedzianych, według izraelskich mediów, przez premiera Benjamina Netanjahu. "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Katz odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Netanjahu, który – według dziennika "Jerusalem Post" – miał powiedzieć w Warszawie, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę dementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. 

– To drugi z wniosków, jeśli chodzi o wydarzenia okołoszczytowe. Pierwszy był skierowany ws. pani Andrei Mitchell za równie haniebną wypowiedź o powstaniu w getcie warszawskim "przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Nawet nie powiedziała, że niemieckiemu – przypomniał Paweł Kukiz. Polityk ocenił, że w tym przypadku działania IPN, ministerstwa sprawiedliwości i dyplomacji były skandaliczne. Wskazał, że zadowolono się przeprosinami, a należało względem niej zastosować art. 133 kk (kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3). – IPN również miał do dyspozycji ustawę, można ja było uznać za persona non grata – dodał. Podkreślił, że poszedłby w świat taki sygnał, by uważano, co w Polsce się mówi. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Trzeba reagować do momentu uzyskania szacunku na świecie – stwierdził Paweł Kukiz, tłumacząc, że przeprosiny niczego nie załatwiają. – Jak ktoś mnie przeprosi, że powiedział, że ja wyssałem z mlekiem matki antysemityzm, to ja mam w nosie jego przeprosiny. Ojciec mojej matki został zamęczony przez Niemców w Auschwitz i ja się dowiaduję z ust ministra spraw zagranicznych Izraela, że ja antysemityzm wyssałem z mlekiem kobiety, której ojciec został zamęczony w obozie – powiedział gość Beaty Michniewicz. 

Zdaniem Pawła Kukiza, za organizację konferencji bliskowschodniej szef MSZ Jacek Czaputowicz powinien oddać się do dyspozycji premiera, ponieważ zawiodła dyplomacja. – Należało poinformować Izrael i USA, by tych drażliwych tematów, nie dotyczących absolutnie relacji z Bliskim Wschodem, nie poruszać – stwierdził Paweł Kukiz. – Współczuję Morawieckiemu tego MSZ – dodał. Ocenił, że Mateusz Morawiecki zachował się prawidłowo, odwołując swoją wizytę w Izraelu na zaplanowanym tam wcześniej szczycie Grupy Wyszehradzkiej, który w rezultacie, dzięki solidarności V4, w ogóle został odwołany. Dodał, że odniósł wrażenie, iż Żydzi i Amerykanie przyjechali do Polski tylko po to, żeby poruszyć temat restytucji mienia, a nie rozmawiać o bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie.  

Paweł Kukiz mówił też o współpracy z Ruchem Pięciu Gwiazd, projekcie ustawy antykorupcyjnej i przedwyborczych koalicjach. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (Kukiz'15)
Data emisji: 19.02.2019
Godzina emisji: 8.14

pkur/kw

Czytaj także

Skandaliczne słowa izraelskiego ministra. "To czysty antypolonizm"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:12
– Izrael musi zrozumieć, że podobnie jak sam jest bardzo wrażliwy na kwestie historyczne i antysemityzm, tak my mamy prawo i będziemy stanowczo reagować na wszelkie przejawy antypolonizmu – mówił na antenie radiowej Trójki Zbigniew Gryglas ("Porozumienie"). – Jestem pewien, że nie byłoby wypowiedzi ministra Katza, gdybyśmy wydalili amerykańską dziennikarkę, dali jej bilet w jedną stronę – stwierdził Piotr Apel ("Kukiz'15").
rozwiń zwiń