X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joachim Brudziński o proteście rolników: lider AGROunii musi liczyć się z konsekwencjami

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:55
- Mam nadzieję, że w sprawie protestu rolników będą wnioski do prokuraury i sądów - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Polityk skomentował w ten sposób protest rolników z AGROunii, jaki odbył się w Warszawie. 
Audio
  • Joachim Brudziński o proteście rolników (Trójka/Salon polityczny Trójki)

W środę rolnicy z AGROunii zablokowali plac Zawiszy w Warszawie. Protestujący wysypali na jezdnię jabłka, położyli na drodze świńskie łby i podpalili opony. Do wspomnianego protestu odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

– Z ogromnym szacunkiem podchodzę do rolników i ich ciężkiej pracy. Rozumiem ich postulaty i oczekiwania. Ale jeżeli ktokolwiek powoduje zagrożenie życia lub zdrowia innych obywateli, to jest chuliganem. Do sądu należy stwierdzenie, czy również przestępcą. To nie był legalny protest. Zablokowano newralgiczne miejsce w stolicy, bez żadnego uprzedzenia – przekonywał Brudziński. 

– Jeżeli takie protesty będą się powtarzać, to Michał Kołodziejczak, lider AGROunii, musi liczyć się z konsekwencjami. To jest człowiek, który stara się nie o poprawę bytu rolników, ale o budowę swojej pozycji politycznej. Rolnicy, jak i wszyscy, mają święte prawo protestować, ale nie narażając innych na zagrożenie – kontynuował szef MSWiA. Polityk dodał też, że ma nadzieję, iż w sprawie protestu rolników będą wnioski do prokuratury i sądów.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (minister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 14.03.2018
Godzina emisji: 8.14

kad/ml

Czytaj także

Szef MSWiA: chuliganeria z pl. Zawiszy musi ponieść konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:42
- Z najwyższym szacunkiem podchodzę do rolników, ale w tym wypadku chuliganeria, która sprowadziła realne zagrożenie zdrowia i życia na placu Zawiszy, musi ponieść konsekwencje wynikające z obowiązującego w Polsce prawa - powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do nielegalnego protestu rolników w Warszawie.
rozwiń zwiń