X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdzisław Krasnodębski: wyjście Fideszu z EPL jest bardzo prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 10:16
– Nie tylko Fidesz, ale też inne ugrupowania konserwatywne mogą wystąpić z Europejskiej Partii Ludowej – mówił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski. 
Audio
  • Profesor Zdzisław Krasnodębski o sytuacji w Parlamencie Europejskim (Salon polityczny Trójki)

Gość Trójki skomentował w ten sposób możliwe konsekwencje wczorajszej decyzji Węgier o braku poparcia dla kandydatury Manfreda Webera na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Paweł Lisicki, prowadzący audycję, zasugerował, że może to oznaczać wyjście węgierskiego Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. – To jest bardzo prawdopodobne – zgodził się Zdzisław Krasnodębski.

Europoseł dodał, że jego zdaniem z koalicji mogą wystąpić także inne ugrupowania konserwatywne. Zwrócił uwagę na zapowiedź grupy europosłów z partii socjalistów i demokratów, którzy zadeklarowali, że nie chcą współpracować z Europejską Partią Ludową na zasadach koalicyjnych. – Zaczyna robić się ciekawie – mówił Zdzisław Krasnodębski. Jego zdaniem po majowych wyborach będzie trzeba tworzyć inną większość. – Zobaczymy, z kim, na jakich zasadach. Być może tej większości w ogóle nie będzie. Coś się zmienia w Europie – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Oprócz zjawisk rewolucji kulturowej i politycznej mamy rosnącą falę reakcji i populizmu stwierdził polityk. – Walka się zaostrza. Wszyscy obawiają się, że partie prawicowe będą miały większe poparcie – ocenił Zdzisław Krasnodębski. Jego zdaniem "prawdopodobnie tym razem Rada Europejska przy wyborze przewodniczącego nie będzie się kierowała wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego". – Obserwujemy kruszenie się centrum – dodał gość radiowej Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)
Data emisji: 8.05.2019 
Godzina emisji: 8.14

mbl/mk

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: potrzebna jest współpraca partii antyestablishmentowych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:39
– Europejska scena polityczna będzie raczej się zbliżała do Polski niż odwrotnie. Te ugrupowania bardziej konserwatywne, prawicowe, odwołujące się do tradycji chrześcijańskiej, będą o wiele mocniejsze w przyszłym Europarlamencie – powiedział na antenie Trójki wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS, Zdzisław Krasnodębski.
rozwiń zwiń