Tomasz Siemoniak: Małgorzata Kidawa-Błońska nie da sobą kierować z tylnego siedzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:01
– Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą samodzielną i podmiotową, która nigdy nie da kierować sobą z tylnego siedzenia – powiedział w radiowej Trójce Tomasz Siemoniak, poseł PO.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Tomasz Siemoniak o kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera (Salon polityczny Trójki)

Czytaj więcej

kidawa morawiecki 663 pap.jpg
Sondaż: M. Morawiecki byłby lepszym premierem niż M. Kidawa-Błońska

Tomasz Siemoniak podkreślił, że "kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera jest sygnałem, iż Koalicja Obywatelska chce innej polityki i ma swoją filozofię". – Widziałem, jak dobrze ona jest przyjmowana przez ludzi i jak dobrze potrafi z nimi rozmawiać. Nic nie jest przesądzone, bo bardzo wielu Polaków będzie się do ostatniej chwili wahało na kogo oddać głos – zaznaczył poseł PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki podkreślił, że jednym z najważniejszych elementów wyborczych dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest program zdrowotny, który przewiduje wprowadzenie maksimum 21 dni oczekiwania do lekarza specjalisty, 60 minut oczekiwania na lekarza w nagłych wypadkach, przywrócenie nocnych dyżurów na SOR-ach, zmniejszenie umieralności na raka.

Czytaj więcej
pap kidawa błońska 1200.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała program Koalicji Obywatelskiej

– Jest to efekt wielu miesięcy naszych rozmów i objazdów po Polsce. O tym ludzie mówią i martwią się tym, co się wydarzyło przez ostatnie lata w służbie zdrowia – powiedział. Tomasz Siemoniak zauważył również, że kluczowy dla Koalicji Obywatelskiej jest program podwyżki płac. – Pozwoli to tym, którzy zarabiają mniej niż średnia krajowa istotnie zwiększyć swoje dochody – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (poseł PO)
Data emisji: 10.09.2019
Godzina emisji: 8.13

jp/mk

Czytaj także

Wiktor Świetlik: jak nie ma się pomysłu, to mówi się o "odbiurokratyzowaniu" Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 19:28
- Jak nie wiadomo co zrobić, to mówi się, że Polskę się "odbiurokratyzuje". Kiełbasa wyborcza powinna w miarę wyglądać i pachnieć, a tu mamy do czynienia z parówką szybko rzuconą na stół - powiedział w Polskim Radiu 24 Wiktor Świetlik, dyrektor "Trójki. Gościem audycji był także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: PO ratuje się jak może w sposób nielogiczny i nieracjonalny

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:56
- Platforma Obywatelska nie szuka już pola bitwy gdzie jest w stanie wygrać, ale takiego gdzie przegra najmniej. W konflikcie o to czy małżeństwo to kobieta i mężczyzna nie ma złotego środka i na tym zyskuje PiS. Takie ideologiczne "pływanie" było dobre za czasów Donalda Tuska - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Lubnauer: decyzja o wyborze M. Kidawy-Błońskiej została doceniona przez Polaków

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:07
– Zmiana kandydata na premiera? Nie podejmowaliśmy decyzji pod kątem innych ugrupowań. Widzieliśmy opinie Polaków. Polacy oczekiwali takiego ruchu. Widzę to w stolicy – jak rozmawiam z warszawiakami, to widzę praktycznie codziennie, że ta decyzja została bardzo dobrze przyjęta – powiedziała Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska) na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń