Ryszard Terlecki: w ostatnich dniach Platforma Obywatelska udaje, że jest miła i przyjemna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 08:26
– Platforma Obywatelska chce w ostatnich dniach pokazać, że nie jest agresywna, że jest przyjazna. Ta partia udaje, że jest miła i przyjemna – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w "Salonie politycznym Trójki", odnosząc się do programu i ostatnich postulatów opozycji.
Audio
  • Ryszard Terlecki: posiedzenie Sejmu jest okazją do energicznych i agresywnych wystąpień posłów PO (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Ryszard Terlecki: posiedzenie Sejmu jest okazją do energicznych i agresywnych wystąpień posłów PO (Salon polityczny Trójki)

Gość radiowej Trójki odniósł się do słów Romana Giertycha, który stwierdził na antenie TVN24, że decyzja o przeniesieniu części ostatniego posiedzenia Sejmu "to ubezpieczenie Prawa i Sprawiedliwości na wypadek, gdyby wybory się nie powiodły". Były wicepremier przekonywał, że "jeżeli PiS czegoś się obawia, to śledztw prokuratorskich" w sprawie niewyjaśnionych dotąd afer. Ryszard Terlecki skomentował te zarzuty.

– To są bajki. Mecenas Giertych jest specjalistą od tworzenia takich pomysłów i historyjek, które nie mają zaczepienia w rzeczywistości. Trzeba pamiętać, że część młodych posłów Platformy była bardzo rozczarowana decyzją o przeniesieniu ostatniego posiedzenia – Sejm jest przecież okazją do ich energicznych i często agresywnych występów – stwierdził wicemarszałek Sejmu. 

Ryszard Terlecki: Platforma Obywatelska udaje

– Platforma Obywatelska chce w ostatnich dniach pokazać, że nie jest agresywna, że jest przyjazna. Ta partia udaje, że jest miła i przyjemna – podkreślił gość Trójki.

1200_Kaleta_PAP.jpg
PiS chce zmian dotyczących aresztowań posłów. Sebastian Kaleta wyjaśnia

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Terlecki odniósł się również do komentarzy ws. zapowiedzianych zmian w procedurze uchylania immunitetu parlamentarzysty. – Nie chcemy zlikwidować immunitetu. Chcemy go tylko ograniczyć do tych zadań posła, które są objęte immunitetem, które dotyczą jego działalności w Sejmie, w komisjach. Myślę, że da się rozdzielić funkcję posła od funkcji osoby publicznej – podkreślił Ryszard Terlecki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Terlecki (PiS, wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 08.13

pb/ml

Czytaj także

J. Sellin: ekipa PO-PSL ma bardzo nisko ustawiony instynkt państwowy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 15:35
– Rządziła nami ekipa, która sama określiła, że rządzi państwem teoretycznym i w ogóle im to nie przeszkadzało – powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, "jedynka" na liście PiS do Sejmu w okręgu gdańskim nr 25.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:23
- Opozycja chce wprowadzić ideologię LGBT do Polski. Szerokimi drzwiami. Oni idą pod tęczowym sztandarem - powiedział Krzysztof Sobolewski (PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Jak dodał "Koalicja Obywatelska skupia się tylko i wyłącznie na krytyce PiS-u".
rozwiń zwiń