X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Karczewski: czymś innym jest rozmowa, a czymś innym knucie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:25
– Polityka byłaby dziwna, gdyby się nie rozmawiało. Czymś innym jest rozmowa, a czymś innym jest knucie, przekupywanie – mówił w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski: nie będzie dodatkowego posiedzenia Senatu (Salon polityczny Trójki)

Beata Michniewicz zapytała swojego gościa, czy PiS stara się zdobyć większość w Senacie i czy prowadzi w tej sprawie rozmowy.

Marszałek Senatu mówił, że politycy prowadzą zakulisowe rozmowy. Jednak nie chciał zdradzić, jak te rozmowy wyglądają "od kuchni". – Byłbym nieuczciwy i kłamałbym, gdybym mówił, że politycy nie rozmawiają. Mówimy o programie, o atmosferze w Senacie, o tym, jak Senat funkcjonował – powiedział polityk PiS.

Wypowiedź Donalda Tuska

Stanisław Karczewski dodał, że przed dzisiejszym "Salonem politycznym Trójki" słuchał wywiadu Konrada Piaseckiego z Kazimierzem Ujazdowskim. – Widzę, że on (Kazimierz Ujazdowski - red.) w ogóle nie orientuje się, do czego jest powołany Senat – ocenił.

– Senat jest powołany, aby współtworzyć razem z Sejmem prawo i to jest nasze główne zadanie. Drugim zadaniem jest opieka nad Polonią – wyjaśnił, podkreślając jednocześnie, że cześć nowo wybranych senatorów nie interesowała się pracą tej izby.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Stanisław Karczewski ustosunkował się też do wypowiedzi Donalda Tuska, który skomentował fakt, że PiS nie uzyskał większości w Senacie. – Słyszę zapowiedzi o obstrukcji działań tak naprawdę zmierzających do zmiany władzy. Takie utrudnianie. Wczoraj Donald Tusk powiedział, że teraz (opozycja zdobyła – red.) Senat, później nastąpi zmiana prezydenta i władzy. (Obstrukcja – red.) to będzie jeden z instrumentów, który ma do tego prowadzić – ocenił gość Trójki.

Nie będzie dodatkowego posiedzenia

Marszałek mówił też, że nie będzie dodatkowego posiedzenia Senatu w starym składzie. – Nie ma takiej potrzeby, nie słyszałem o takich okolicznościach, które upoważniałyby czy zobowiązywały mnie, aby zwołać jeszcze jedno posiedzenie. Jestem przekonany, że to posiedzenie będzie kończyło nasza dziewiątą kadencję – powiedział Stanisław Karczewski. Przypomniał, że posiedzenie Senatu nowej kadencji zwołuje prezydent.

Gość Beaty Michniewicz pytany, czy zostanie marszałkiem Senatu w kolejnej kadencji, jeśli PiS znajdzie większość, odpowiedział, że "nie słyszał o innym kandydacie".

Stanisław Karczewski dodał, że marszałkiem-seniorem drugiej izby zostaje zgodnie z regulaminem najstarszy senator. W nowej kadencji jest to Barbara Borys-Damięcka (KO).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)
Data emisji:
 17.10.2019
Godzina emisji: 8.13

pkur/mk

Czytaj także

Spór o marszałka Senatu. Możliwe scenariusze - od decyzji zwycięzców, po transfer

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:41
W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów. Wynik oznacza możliwe trudności przy wyborze marszałka wyższej izby Parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy, kiedy nowi parlamentarzyści dostaną zaświadczenia o wyborze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:53
Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, 24 października odbędzie się uroczystość wręczenia posłom kolejnej kadencji zaświadczeń o wyborze. Senatorowie odbiorą podobne dokumenty 25 października.
rozwiń zwiń