X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W. T. Bartoszewski: prawybory prezydenckie nie odbędą się, bo wszyscy boją się stanąć do debaty z liderem PSL

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 08:37
– Władysław Kosiniak-Kamysz nie jest dumny ani nie stroszy piórek. Jest jednak w stanie wziąć na siebie wielką odpowiedzialność i stanąć do wyborów prezydenckich. Wszystko wskazuje na to, że ma on największe szanse na pokonanie prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział w radiowej Trójce Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o kandydaturze lidera PSL na prezydenta (Salon polityczny Trójki)

Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. – Osobiście jestem na to gotowy. Ale najpierw trzeba wykonać wysiłek, tak jak się udało z Koalicją Polską: zjednoczyć różne środowiska. Zbudować nie w kontrze do jakiejś partii, ale coś ponadpartyjnego, właśnie ruch obywatelski – stwierdził lider ludowców.

Czytaj więcej
kosiniak_kamysz1200.jpg
Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach prezydenckich: jestem gotowy do kandydowania

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] M. Sawicki: chciałbym, aby Kosiniak-Kamysz kandydował na prezydenta

Władysław Teofil Bartoszewski ocenił, że "Polacy są bardzo podzielonym narodem, dlatego największe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy będzie miała osoba, która jest w stanie przemówić do części wyborców PiS". – Największe możliwości na to ma centroprawicowy Władysław Kosiniak-Kamysz – powiedział. Poseł podkreślił, że udowodniły to ostatnie wybory parlamentarne. – PSL zabrało w skali kraju około 250 tys. wyborców PiS. Elektorat płynny jest więc do zagospodarowania – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Kto boi się Władysława Kosiniaka-Kamysza?

Władysław Teofil Bartoszewski odniósł się także do inicjatywy zorganizowania prawyborów prezydenckich wewnątrz opozycji, które miałyby wyłonić jednego wspólnego kandydata. – To się jednak nie odbędzie, bo wszyscy boją się stanąć do debaty z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Było to widoczne w wyborach parlamentarnych – stwierdził polityk ludowców. Powiedział on, że – według niego – debaty parlamentarne lider PSL wygrał. – Nikt więc nie chce się kompromitować – dodał.

Czytaj więcej
Kosiniak PAP1-1200.jpg
Lider PSL wspólnym kandydatem opozycji? Posłanka PO: niepoważne

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] W.T. Bartoszewski: W. Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

Poseł PSL zaznaczył też, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest pod presją członków partii. – Wszyscy mówią: prezesie weź na siebie tę odpowiedzialność, bo wszyscy uważamy, że jesteś najlepszy – informował Władysław Teofil Bartoszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszano również tematy potencjalnych kandydatów na prezydenta ze strony pozostałych partii opozycyjnych i nowych kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (menedżer, nauczyciel akademicki, historyk, doktor filozofii, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł-elekt PSL)
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 8.13

jp/ml

Czytaj także

Andrzej Anusz o ewentualnym kandydowaniu Donalda Tuska na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 09:35
Dr Andrzej Anusz o warunkach, pod jakimi Donald Tusk mógłby kandydować w wyborach prezydenckich, szansach wyborczych Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz możliwości poparcia jego kandydatury przez Platformę Obywatelską, gdyby Donald Tusk nie wystartował w wyborach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Herudziński: w PSL jest ogromny apetyt na przejęcie pałeczki lidera opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:50
- Na korzyść Władysława Kosiniaka-Kamysza będzie działało to, że już rozpoczął kampanię prezydencką - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Herudziński ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata dnia". Szanse Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:51
– Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse na poszerzenie elektoratu spośród wszystkich kandydatów opozycyjnych – powiedział publicysta Jarosław Włodarczyk. - Nie sądzę, by wyborcy Andrzeja Dudy sprzed pięciu lat byli skłonni go poprzeć – zauważył Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń