"Opozycja robi hucpę". Łukasz Schreiber o głosowaniu ws. KRS

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:21
– Głosowanie nad członkami KRS jest nieco inne, bardziej skomplikowane – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Opozycja zapowiedziała zgłoszenie głosowania ws. KRS do prokuratury.
Audio
  • Łukasz Schreiber o powtórzeniu głosowania ws. KRS (Salon polityczny Trójki)

Jak ocenił w Trójce Łukasz Schreiber, "cała opozycja robi hucpę". – To nic nowego – podkreślił polityk. – Fakty były takie, że w pewnym momencie posłowie opozycji wszczynali raban, że nie działają im karty do głosowania – w trakcie głosowania, które było praktycznie zakończone – mówił sekretarz stanu w KPRM.

witek-1200-pap.jpg
Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

– Pani marszałek podjęła decyzję, by powtórzyć głosowanie, zanim ktokolwiek poznał wyniki tego. Nie znała ich ani pani marszałek, ani nie znał ich żaden z posłów. To nie jest tak, że zobaczyła wyniki i wówczas ogłosiła, że powtórzy głosowanie – wyjaśnił polityk.

Głosowanie w sprawie akcyzy

– Akcyza na papierosy i alkohol co jakiś czas musi być podwyższana. Proszę zwrócić uwagę, że w poprzedniej kadencji ani razu jej nie podnieśliśmy. Ostatnio była podwyższona 6 lat temu i nie ma w tym nic strasznego, że teraz minimalnie zostanie podniesiona – zaznaczył Łukasz Schreiber.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także temat zrównoważonego budżetu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (KPRM)
Data emisji: 21.11.2019
Godzina emisji: 8.13

pg/mk

Czytaj także

Szef KRS: wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE jest niejednoznaczny

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 12:08
- Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Izby Dyscyplinarnej SN jest niejednoznaczny; spodziewaliśmy się tego - powiedział przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. Zapewnił, że orzeczenie unijnego trybunału nie wpłynie szybko na funkcjonowanie KRS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 07:00
- Pani marszałek podejmując decyzję o anulowaniu głosowania w sprawie wyboru kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa nie znała wyniku głosowania, bo nie ma nawet takich możliwości technicznych - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska. Podkreśliła, że wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron.
rozwiń zwiń