X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budowa CPK. Marcin Horała: milowy krok, żeby uzyskać decyzję środowiskową

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 08:47
– Ostatni krok, który wykonaliśmy to wybranie firm, które będą prowadzić inwentaryzację środowiskową, czyli jeden z etapów przygotowania inwestycji, również powiązanych inwestycji kolejowych – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Audio
  • Marcin Horała o postępach w budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego (Salon polityczny Trójki)

– Każda inwestycja wymaga m.in. decyzji środowiskowej, a inwentaryzacja środowiskowa jest milowym krokiem, żeby taką decyzję uzyskać – powiedział Marcin Horała.

marcin horała pap 1200.jpg
Zmiany w CPK. Marek Wróbel chwali Marcina Horałę: sprawny, dynamiczny polityk

Gość Pawła Lisickiego wskazał, że prowadzone są też rozmowy z partnerami i w 2020 roku zostanie wybrany doradca strategiczny. – Chodzi o podmiot, który prowadzi jedno z największych na świecie lotnisk przesiadkowych, który będzie doradzał i opracuje "master plan" lotniska – wyjaśnił gość Trójki. Dodał, że powinna też ruszyć procedura wykupu gruntów.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Pełnomocnik rządu podkreślił też, że trzeba znowelizować specustawę o CPK. – Do tej pory nie mieliśmy projektu tej skali, więc i nasze procedury są co nieco niedostosowane do takich projektów – ocenił. Dodał, że nie możemy sobie pozwolić na wynikające z tego opóźnienia, które zdaniem ekspertów mogą zabrać nawet 4 lata. 

Gość Trójki mówił też o sytuacji związanej z szefem NIK Marianem Banasiem i komentował ewentualną kandydaturę Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marcin Horała (pełnomocnik rządu ds. budowy CPK)
Data emisji: 4.12.2019
Godzina emisji: 8.14

fc/ml

Czytaj także

Marcin Horała pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:25
Premier Mateusz Morawiecki powołał Marcina Horałę, posła PiS, na pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na stanowisku zastąpił Mikołaja Wilda. Marcin Horała został także sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.
rozwiń zwiń