Władysław Kosiniak-Kamysz: ważne, by jak najszybciej przyjąć rozwiązania dla pracowników i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:30
– Może wciąż dojść do zmian w regulaminie Sejmu. Analizujemy cały czas, może dojść do zmian, tak, byśmy uzyskali jak najszerszy konsensus – powiedział  w Programie 3 Polskiego Radia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o konieczności szybkiego wprowadzenia tarczy antykryzysowej (Salon polityczny Trójki)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PR

Piątkowe posiedzenie Sejmu i wprowadzenie rozwiązań rządowego projektu tzw. tarczy antykryzysowej były jednym z tematów rozmowy w Programie 3 Polskiego Radia, w którym gościł Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk podkreślał, że ludowcy są za jak najszerszym porozumieniem i są gotowi do współpracy. – Mam nadzieję, że wszystkie opcje parlamentarne nie będą chciały ugrywać nic na tej sytuacji – mówił.


PAP Piotr Muller 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Piotr Müller: już dzisiaj przyjmiemy pakiet ustaw

Kosiniak-Kamysz przyznał, że część projektu ustawy dotyczącej m.in. pakietu inwestycyjnego czy zdrowia posłowie otrzymali we wtorek wieczór i w nocy z wtorku na środę. – Za chwilę będę miał konferencję o godz. 9.00 z panią minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Razem z marszałkiem Tyszką będziemy uczestniczyć w telekonferencji, gdzie będziemy zgłaszać nasze uwagi – zapowiedział.

– Trzeba zrobić wszystko, aby 1 kwietnia był realnym terminem wejścia w życie tarczy antykryzysowej. Im więcej rzeczy przyjmiemy teraz, tym szybciej będziemy mogli zakończyć proces legislacyjny – dodał prezes PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego)
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/ml

Czytaj także

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:39
- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy MEN. Nauczanie na odległość już obowiązkowe

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:00
Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. Wcześniej MEN tylko zalecało, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z koronawirusem. Szef MON: naszym celem jest uniknięcie włoskiego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:50
- Wprowadzenie rygorów dotyczących ograniczeń w przemieszczaniu się ma służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcemy uniknąć włoskiego scenariusza - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń