Sasin: kolejne poluzowania zasad bezpieczeństwa możliwe po weekendzie majowym

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 08:25
– Myślę, że po weekendzie majowym będziemy mogli mówić o dalszych poluzowaniach. Jest w nas determinacja, żeby te ograniczenia znosić – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Audio
  • Jacek Sasin o luzowaniu ograniczeń gospodarczych w Polsce (Salon polityczny Trójki)
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR

Od 20 kwietnia poluzowano część zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. Pojawiają się już zapowiedzi, że w najbliższych dniach rząd poinformuje o kolejnym znoszeniu ograniczeń, aby polska gospodarka nie ponosiła zbyt dużych strat. Mówił o tym w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jacek Sasin.

Po weekendzie majowym zniesienie kolejnych ograniczeń?

– Rozmawiamy o tym w rządzie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie możemy w dalszym ciągu zamrażać naszego życia, tak jak to było dotychczas. Część ograniczeń, tych dotyczących wychodzenia, korzystania z terenów zielonych, już została zniesiona, jak wiemy. Również poluzowano ograniczenia dotyczące sklepów – mówił Jacek Sasin.

– Ale przed nami dalsze decyzje. Myślę, że po weekendzie majowym będziemy mogli mówić o dalszych poluzowaniach. Te decyzje przed nami – podkreślił.

twitter premier 663.jpg
Premier o kolejnych elementach pakietu antykryzysowego: to kwestia czasu

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister aktywów państwowych zaznaczył, że rząd działa w oparciu o rekomendacje ministra zdrowia. – Natomiast jest w nas – mówię o rządzie – determinacja, żeby dzisiaj, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, maseczek, odległości te ograniczenia znosić. O szczegółach będziemy informować – zaznaczył.

Jacek Sasin odniósł się także do zakupu Energi przez Orlen. Jak podkreślił, dla zwykłego obywatela na razie zmienia się niewiele, ale ma to ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. – Orlen staje się firmą, która może stać się kołem zamachowym odbicia gospodarczego po kryzysie, wzrostu gospodarczego, dużych inwestycji. To jest dobra wiadomość – stwierdził wicepremier.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 28.04.2020
Godzina emisji: 08.13

jmo/ml

Czytaj także

"Ta pomoc służy przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy". Premier o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:00
- Tarcza antykryzysowa i tarcza finansowa mają służyć przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy. Ostatnie zmiany na rynku obligacji i opinie w raportach instytucji finansowych świadczą, że Polska prowadzi działania we właściwy sposób - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy plan Marshalla dla Europy. Propozycja premiera na odbudowę gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 00:32
- Nie możemy pozwolić na to, żeby amerykańskie czy chińskie firmy podbiły Europę. Musimy bronić firm europejskich - przekonuje premier Mateusz Morawiecki i proponuje europejskim partnerom nowy, współczesny plan Marshalla. 
rozwiń zwiń