Piotr Zgorzelski: Kosiniak-Kamysz mógłby być wspólnym kandydatem wewnątrz EPL

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 08:00
– To, że politycy KO zajmują się dziś tym, by dokonać zmiany kandydata, pokazuje, że idą tą ścieżka, którą nie powinno się iść w polityce: zajmowaniem samym sobą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.
Audio
  • Piotr Zgorzelski: kandydat na prezydenta musi mieć zaplecze polityczne (Salon polityczny Trójki)
Piotr Zgorzelski
Piotr Zgorzelski Foto: PR

Piotr Zgorzelski mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że politycy Koalicji Obywatelskiej nie powinni się w tym momencie zajmować rozgrywkami wewnętrznymi, bo – jak dodał – "przeciwnik jest gdzie indziej".

Piotr Zgorzelski powiedział, że– jego zdaniem– do rozważenia jest wystawienie wspólnego kandydata Europejskiej Partii Ludowej w wyborach prezydenckich w Polsce – mógłby nim być Władysław Kosiniak-Kamysz.

– To, że dzisiaj politycy Koalicji Obywatelskiej zajmują się tym, żeby dokonać zmiany kandydata na prezydenta, pokazuje, że idą tą ścieżką, którą nigdy nie powinno się iść w polityce, czyli zajmowanie się samym sobą. Czy będzie to pani Małgorzata Kidawa-Błońska, czy będzie to inny kandydat, to jest tylko strata czasu. Dzisiaj nie powinni zajmować się tym, tylko chociażby rozważyć, czy nie warto mieć wspólnego kandydata w ramach Europejskiej Partii Ludowej, a takim mógłby być Władysław Kosiniak-Kamysz – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Zdaniem Piotra Zgorzelskiego, w polityce nie ma rzeczy niemożliwych i jego ugrupowanie jest gotowe do rozmów na ten temat.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W ostatnim czasie napływa wiele sygnałów w sprawie ewentualnej zmiany kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Portal wPolityce.pl informował wczoraj, że KO "praktycznie podjęła decyzję o zmianie kandydata na prezydenta". Według informacji portalu Małgorzata Kidawa-Błońska ma zostać zastąpiona przez obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a zmiana miałaby zostać ogłoszona "szybko i nie będzie poprzedzona prawyborami". Jak zaznacza portal, w wyborach prezydenckich z ramienia obozu Koalicji Obywatelskiej chciałyby wystartować także inne osoby.

W audycji rozmawiano też o organizacji wyborów prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicemarszałek Sejmu, PSL-Kukiz'15-Koalicja Polska
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 7.41

IAR/ml

Czytaj także

Zgorzelski: mamy dobrą strategię, poparcie dla Kosiniaka-Kamysza wzrośnie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 08:00
- Jesteśmy przygotowani do tego, aby kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego nawiązał walkę z Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską i pokonał ich pracowitością - powiedział w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk wzywa do bojkotu wyborów. Władysław Teofil Bartoszewski: oddawanie walki walkowerem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 17:15
- Jest rzeczą nieodpowiedzialną, by mówić tak do wyborców, którzy mogą głosować na kandydatów partii opozycyjnych - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski z Koalicji Polskiej. Odniósł się w ten sposób do oświadczenia Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń