Sławomir N. zatrzymany. Brudziński: był bliskim współpracownikiem Tuska i stąd wynikają emocje opozycji

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 08:30
- Zawsze, gdy zostaje zatrzymana osoba, która pełniła funkcje publiczne, pojawiają się emocje. Te emocje polityków opozycji wynikają zapewne z tego, że Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, który sam nazywał go "swoim dziecięciem politycznym" - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, europoseł PiS.
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: Trójka

1200 n.jpg
Były minister transportu z czasów rządów PO-PSL Sławomir N. zatrzymany pod zarzutem korupcji

Sławomir N., minister transportu w latach 2011-2013, został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Oprócz Sławomira N. zatrzymany został b. dowódca JW "GROM" Dariusz Z. oraz gdański biznesmen Jacek P.

Posłuchaj
14:22 PR3 (mp3) 2020_07_20-08-12-53_for_media.mp3 Joachim Brudziński: Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Tuska i stąd wynikają emocje opozycji (Salon polityczny Trójki)

 

Joachim Brudziński przyznał, że dopiero jadąc do studia, dowiedział się o tym zatrzymaniu i stwierdził, że gdy słyszy od polityków opozycji, których Sławomir N. był kolegą, że to zatrzymanie ma charakter polityczny, to "ogarnia mnie pusty śmiech."

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Zatrzymanie ma również związek z jego działalnością na Ukrainie i ja nie wiem, na ile mocne są dowody i niech o tym decydują odpowiednie organy w Polsce i na Ukrainie. Zawsze, gdy zatrzymana zostaje osoba, która pełniła funkcje publiczne, pojawiają się emocje. Te emocje polityków opozycji wynikają zapewne z tego, że Sławomir N. był bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, który sam nazywał go "swoim dziecięciem politycznym". Ja jednak, jako polityk, nie wiem, jakie są materiały CBA, służb. Moja opinia byłaby polityczna, a to niech się trzyma jak najdalej od spraw kodeksu karnego - mówił europoseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joachim Brudziński (europoseł PiS)
Data emisji: 20.07.2020
Godzina emisji: 8.13

dn