"Branża miała wiele lat na to, żeby dokonać samoregulacji". Adam Bielan o przemyśle futerkowym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:30
– Porozumienie nie zajęło jeszcze stanowiska ws. ustawy o ochronie zwierząt. W piątek odbędą się obrady Prezydium Zarządu Krajowego. Ta sprawa być może będzie wówczas omawiana – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, europoseł PiS.
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR

Posłuchaj
13:30 [ PR3]PR3 (mp3) 2020_09_14 08_13_11.mp3 Adam Bielan: Porozumienie nie podjęło jeszcze decyzji ws. głosowania ustawy dotyczącej ochrony zwierząt (Salon polityczny Trojki)

 

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W noweli znalazły się między innymi zapisy o zakazie hodowli zwierząt na futra oraz ograniczeniu możliwości uboju rytualnego.

pap_jarosław_kaczyński1200.jpg
Prezes PiS: mamy prawo bronić fundamentów naszej cywilizacji

O wspomnianych przepisach mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Bielan, europoseł PiS. - Jestem za tym, żeby ograniczyć działalność tej części przemysłu rolniczego. Branża miała wiele lat na to, żeby dokonać samoregulacji - ocenił Bielan.

- Porozumienie nie zajęło jeszcze stanowiska ws. ustawy o ochronie zwierząt. W piątek odbędą się obrady Prezydium Zarządu Krajowego. Ta sprawa być może będzie wówczas omawiana - dodał.

Czytaj również:

Rekonstrukcja rządu

Polityk odniósł się także do trwających rozmów dotyczących rekonstrukcji rządu. - Myślę, że Jarosław Gowin wróci do rządu. Zdecydują o tym władze statutowe Porozumienia. W polityce nie można być pamiętliwym – powiedział Bielan.

– Jestem przekonany, że w polskiej polityce jest miejsce zarówno dla Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia, jak i wicepremier Jadwigi Emilewicz - przekonywał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (europoseł Porozumienia)
Data emisji: 14.09.2020
Godzina emisji: 8.13

kad/kr

Czytaj także

Paweł Mucha: uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 08:28
– To historyczna chwila – prezydent Andrzej Duda wybrany przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, z tak ogromnym poparciem, inauguruje swoją drugą kadencję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzej Dudy: będziemy tam z szacunku dla wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:29
– Jako delegacja będziemy tam z szacunku dla wyborców, milionów Polaków, którzy wzięli udział w tych wyborach, z szacunku dla instytucji państwa i z szacunku dla  – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu oraz była kandydatka na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: nie można wykluczyć żadnego wariantu, jeśli chodzi o korekty w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 08:29
– Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości akceptują konieczność rekonstrukcji rządu i optymalizacji liczby ministerstw – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń