Borys Budka: rząd nie zajmował się tym, jak walczyć z pandemią, tylko podziałem łupów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 09:35
– Żaden z dobrych pomysłów opozycji nie został zrealizowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef PO Borys Budka, odnosząc się do aktualnego stanu walki z pandemią COVID-19 w Polsce.
Borys Budka
Borys BudkaFoto: PR3

Parlamentarzyści PO rozpoczęli kontrole poselskie w ministerstwach i urzędach wojewódzkich, by ocenić sposób odpowiedzi na pandemię COVID-19.

shutterstock spacer maseczki 1200.jpg
Rzecznik MZ apeluje: nienoszenie maseczek to lekceważenie stanu zdrowia współobywateli

Borys Budka został zapytany, czy PO i KO będą pomagać w zwalczaniu pandemii, czy tylko wytykać błędy. – Odpowiedzialność za politykę zdrowotną, ochronę zdrowia ponosi rząd, nie opozycja – powiedział przewodniczący PO. – Dlatego trzeba rozliczyć tych, którzy wyrzucili w błoto pieniądze polskich podatników – dodał.


Posłuchaj
14:14 PR3_SP3_2020_10_07-08-44-39_for_media.mp3 Borys Budka: wszystkie dane pokazywały, że będziemy mieli wzrost zachorowań jesienią, dlatego trzeba było przygotować na to chociażby polskie szpitale (Salon polityczny Trójki)

 

– Trzeba pokazać, że ten rząd przez ostatnie miesiące zajmował się samym sobą, zamiast przygotować Polskę na jesienną falę pandemii. Opozycja jest od tego, by pokazywać rozwiązania, ale tylko rząd może je wprowadzić – mówił polityk PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Prosiliśmy i apelowaliśmy, by zwiększyć ilość testów, chociażby to był projekt konstruktywny, niestety rząd obniżał liczbę testów. Żaden z dobrych pomysłów opozycji nie został zrealizowany – zaznaczył Borys Budka. Jak ocenił, "rząd nie zajmował się tym, jak walczyć z pandemią, tylko podziałem łupów".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Borys Budka (przewodniczący PO)
Data emisji: 07.10.2020
Godzina emisji: 08.45

pg/ml

Czytaj także

Tracimy kontrolę nad COVID-19. Ekspert o rozwoju epidemii w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 07:22
- Tracimy w tej chwili trochę kontrolę nad rozwojem epidemii. W dwóch na trzy przypadki nie znamy źródła zakażenia chorego – powiedział dr Jakub Zieliński z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: sytuacja związana z koronawirusem jest kontrolowana od pierwszych dni epidemii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 09:29
- W porównaniu do innych krajów sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wypada bardzo dobrze. Jest ona kontrolowana od pierwszych dni epidemii. Czekamy teraz na kolejne dostawy leku na COVID-19 - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Urszula Pasławska, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w rządzie. Kolejny minister poddał się kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 08:18
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że poddał się kwarantannie i pracuje z domu.
rozwiń zwiń