"To wojna kulturowa". Paweł Sałek o agresji uczestników protestów proaborcyjnych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 09:00
– Dla chrześcijan, dla Polaków, którzy popierają wyrok TK, nie ma tolerancji. Tolerancja w drugą stronę, dla grup bojówek lewackich, ma występować i ma być obowiązkowa – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Doradca prezydenta RP Paweł Sałek
Doradca prezydenta RP Paweł SałekFoto: PAP/Rafał Guz

Paweł Sałek potępił w "Salonie politycznym Trójki" agresywność protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, w którym sędziowie uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest niezgodna z konstytucją.

1200_Sobolewski_PR1.jpg
"Obraz największego zdziczenia". Krzysztof Sobolewski o protestach zwolenników legalnej aborcji

Zdaniem gościa Programu 3 Polskiego Radia mamy obecnie w Polsce do czynienia z "wojną kulturową". Paweł Sałek zaznaczał, że nawet w czasach PRL nie dochodziło do takiej skali agresji przeciwko chrześcijaństwu, a także wartościom narodowym i tradycji.

Posłuchaj
13:39 _PR3_AAC 2020_10_26-08-45-05.mp3 Sałek o agresji uczestników protestów proaborcyjnych: mamy w Polsce wojnę kulturową (Salon polityczny Trójki)

W wielu miejscach w Polsce uczestnicy manifestacji wznosili wulgarne i nienawistne okrzyki, a także wzywali do przemocy. Dochodziło również do aktów wandalizmu wymierzonych w kościoły i pomniki, zakłócono mszę świętą i zaatakowano księdza.

Zdaniem doradcy prezydenta Andrzeja Dudy protestujący w manifestacjach domagają się tolerancji jedynie dla swoich poglądów, a tym, którzy myślą inaczej, odbierają to prawo.

– Dla chrześcijan, dla Polaków, którzy popierają wyrok TK, nie ma tolerancji. Tolerancja w drugą stronę, dla grup bojówek lewackich, ma występować i ma być obowiązkowa – ocenił Paweł Sałek.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Sałek (doradca prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 8.45 

pp/kr

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: nie wierzę w plan premiera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 09:32
– Wszystko to, co robią, wynika z bezsilności i braku planów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o działaniach rządu w związku z pandemią koronawirusa lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest przeciwko orzeczeniu TK. Proaborcjoniści przeszli przed siedzibę Ordo Iuris

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 22:20
Kilkutysięczny tłum protestujących przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji przeszedł w niedzielę późnym wieczorem centralnymi ulicami Warszawy pod siedzibę fundacji "Ordo Iuris" przy ul. Zielnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proaborcyjne protesty w Polsce. Karczewski: na naszych oczach rodzi się barbarzyństwo

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:47
- W ten sposób nie prowadzi się dialogu i jestem zawiedziony, zniesmaczony tą sytuacją. Liczę na opanowanie - powiedział o protestach proaborcyjnych w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.
rozwiń zwiń