"Skandaliczne sytuacje". Błażej Spychalski o zamieszkach podczas Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 09:00
– Zadymy podczas Marszu Niepodległości nie powinny mieć miejsca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: PR

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że zgodnie z zapowiedziami organizatorów miał być zmotoryzowany, wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do zamieszek, policja informowała m.in., że na rondzie de Gaulle'a w stronę policjantów poleciały kamienie i race.

marsz niepodległości pap 1200.jpg
Zamieszki na Marszu Niepodległości. Prof. Kamiński: całkiem możliwe, że była to prowokacja

Błażej Spychalski uważa, że służby mundurowe były odpowiednio przygotowane. Jak mówił, mieliśmy jednak do czynienia z sytuacjami, które po prostu nie powinny mieć miejsca.

– Jest to wielce zasmucające, że w tak ważnym dniu, w tak trudnej sytuacji epidemicznej, doszło do takich skandalicznych sytuacji – podkreślił rzecznik prezydenta.

Posłuchaj
13:04 PR3_AAC 2020_11_12-08-45-39.mp3 Błażej Spychalski o zamieszkach podczas Marszu Niepodległości (Salon polityczny Trójki)

Gość "Salonu politycznego Trójki" dodał, że zarzuty prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są niestosowne.

– Oczekiwałbym od Rafała Trzaskowskiego tego, żeby z równym zaangażowaniem odnosił się do sytuacji, które miały miejsce nie tak dawno temu - stwierdził. - Mam przekonanie, że cokolwiek by się w Polsce nie działo, to według niektórych prominentnych polityków opozycji zawsze wszystkiemu winni są prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki albo prezydent Andrzej Duda – zaznaczył Błażej Spychalski.

***

Audycja: Salon Polityczny Trójki
ProwadzącyBeata Michniewicz
GośćBłażej Spychalski (rzecznik prezydenta RP)
Data emisji: 12.11.2020
Godzina emisji: 8.45

mr/kr

Czytaj także

Bartosz Rydliński o zamieszkach na Marszu Niepodległości: mści się brak reakcji na skrajne ugrupowania

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 22:50
- 11 listopada powinien być świętem radosnym i rodzinnym. Nie powinno być tak, że rodziny mają uciekać w popłochu przed skrajnymi ugrupowaniami - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjanci ranieni w czasie Marszu Niepodległości. "Jeden ma pękniętą twarzoczaszkę, był operowany"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 00:43
Przy rondzie de Gaulle'a, w miejscu największych zajść podczas Marszu Niepodległości, rannych zostało dwóch policjantów - poinformował Błażej Poboży. Wiceszef MSWiA dodał, że jeden z funkcjonariuszy został uderzony kamieniem i ma pękniętą twarzoczaszkę. Był operowany. Wcześniej stołeczna policja informowała, że podczas wydarzenia rannych zostało kilku funkcjonariuszy zabezpieczających marsz.
rozwiń zwiń