"Tylko ja jestem na celowniku". Marek Suski o składzie Rady Programowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:40
– Jak chodzi o to, żeby przejechać się po kimś z PiS, to każdy pretekst jest dobry – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Suski, komentując krytyczne opinie dotyczące wyboru przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: Michał Kukawski/PR

PAP Michał Kurtyka 1200.jpg
Kurtyka: zła jakość powietrza w Polsce to wynik cywilizacyjnego zapóźnienia

Marek Suski został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. Wiceprzewodniczącymi Rady zostały Małgorzata Gosiewska oraz Elżbieta Królikowska-Avis. W skład rady wchodzą również Piotr Apel, Renata Butryn, Maria Dłużewska, Jakub Kowalski, Anna Kwiecień, Marek Lewandowski, Jędrzej Karol Lipski, Jan Ordyński, Andrzej Różański, Tomasz Jan Siwak, Dariusz Wasielewski, Barbara Zdrojewska. Rada programowa to ciało doradcze, które liczy 15 członków. 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych.


Posłuchaj
13:14 2021_02_25 08_45_22_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Marek Suski: tylko ja jestem na celowniku (Salon polityczny Trójki)

 

– Uczucia są mieszane – powiedział Marek Suski, odnosząc się do komentarzy towarzyszących wyborowi na stanowisko przewodniczącego. Wskazał, że dochodzą do niego dwie skrajne opinie.

PAP Marek Suski 1200.jpg
Marek Suski: Rada Programowa ma być przyjazna dla radia, ale też dbać o to, aby radio było przyjazne dla słuchaczy

– Jedna, że kompletnie się do niczego nie nadaję, a druga, że zmienię cały świat praktycznie, historię, bieg wydarzeń w Polsce odmieni się dzięki tej radzie – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".

Wskazał jednocześnie, że rada ma niewielkie uprawnienia i jest ciałem doradczym. – Ale jak chodzi o to, żeby przejechać się po kimś z PiS, to każdy pretekst jest dobry – ocenił.

"Tylko ja jestem na celowniku". Marek Suski o składzie Rady Programowej Polskiego Radia/YouTube Polskie Radio


Marek Suski przypomniał, że Rada Programowa "to jest ciało, które jest w największym stopniu wybierane przez kluby". – Wszystkie kluby parlamentarne zgłaszają tam swoich przedstawicieli. I zgłaszają i polityków, i dziennikarzy, i samorządowców – wyliczył. Dodał, że ciała typu doradczego składają się z ludzi o różnych profesjach, różnej historii życiowej i również różnych poglądach politycznych.

Gość Trójki podkreślił, że w Radzie Programowej Polskiego Radia są przedstawiciele wszystkich dużych ugrupowań. – Ale, jak widać, tylko ja jestem na celowniku – dodał. 

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"

ProwadzącyBartłomiej Graczak

GośćMarek Suski (poseł PiS, przewodniczący Rady Programowej PR)

Data emisji: 25.02.2021

Godzina emisji: 08.45

fc/pr

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy reprezentantami przedsiębiorców w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 09:00
– To inicjatywa w obronie przedsiębiorczości, przedsiębiorców, walczymy o nich, przekazujemy ich pomysły do Sejmu, jesteśmy ich reprezentantem – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do zapowiedzi pozwu zbiorowego przeciwko skarbowi państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kierunek słuszny, tempo niezadowalające". Konrad Berkowicz o otwieraniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 09:00
– Lockdown to lekarstwo gorsze od choroby. Powoduje bardzo dużo dramatycznych konsekwencji dla gospodarki, a gospodarka to wszystko – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie Radio jako osobisty przyjaciel". Marek Suski o celach Rady Programowej PR

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 11:28
Nowy przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski powiedział IAR, że będzie starał się jak najefektywniej wykorzystać potencjał Rady. Podkreśla, że tworzą ją osoby o dużym doświadczeniu w mediach, które mają wiele pomysłów na to, żeby Polskie Radio "stało się jeszcze lepsze i bardziej przyjazne".
rozwiń zwiń