Błażej Spychalski: Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:21
– Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy – czyli planie inwestycyjnym takim jak budowa dróg, obwodnic, remontów w szkołach, inwestycji w służbie zdrowia – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta RP.

Błażej Spychalski przyznał, że "Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy – czyli planie inwestycyjnym takim jak budowa dróg, obwodnic, remontów w szkołach, inwestycji w służbie zdrowia." – Zwiększenie kwoty wolnej od podatku w Polskim Ładzie to krok w dobrą stronę i to jest popierane przez prezydenta – powiedział rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

Posłuchaj
14:06 PR3 2021_05_21-08-45-00_for_media.mp3 Błażej Spychalski: Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy (Salon polityczny Trójki)

Gość Polskiego Radia jest przekonany, że "projekt ustawy o emeryturach stażowych powstanie w Kancelarii Prezydenta i zostanie przesłany do Sejmu". – Prezydent oczekuje zmian w sądownictwie, żeby wymiar sprawiedliwości lepiej funkcjonował, a sprawy w sądach były rozpatrywane zdecydowanie krócej – mówił.

polski ład free 663 tt.jpg
"Jest takim prawdziwym game changerem, z którym opozycja nie wie co zrobić". Gierej o Polskim Ładzie

– Zjednoczona Prawica od 2015 r. dobrze prowadzi polskie sprawy i prezydentowi zależy, żeby ona dalej istniała i te sprawy były dalej tak prowadzone – dodał.

Polski Ład, nowy program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości, przewiduje między innymi zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, podniesienie kwoty, od której wchodzi się w drugi próg podatkowy, z 85 tysięcy do 120 tysięcy złotych i zniesienie podatku od emerytur wynoszących do 2500 złotych.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 08.45

dn/pr

Czytaj także

Błażej Spychalski chce się zaszczepić preparatem AstraZeneki. "Jeśli tylko przyjdzie na to czas"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:30
- Zaszczepiłbym się każdą szczepionką, jeżeli tylko przyjdzie na to czas. Każdą dopuszczoną przez odpowiednie organy i unijne i polskie. Nie rozróżniając, czy to będzie ten czy inny producent - zadeklarował w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, pytany o szczepienia preparatem firmy AstraZeneca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na dobre pomysły nigdy nie jest za późno". Premier nie wyklucza zmian w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 07:40
- Polski Ład z jednej strony zlikwiduje barierę zakupową w postaci wkładu własnego, z drugiej musimy też zadbać o rozwiązania, które ukrócą ewidentną patologię rynku w postaci obrotu nakręcającego mieszkaniową bańkę - powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".
rozwiń zwiń