X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sawicki o KRUS: jestem w porozumieniu z Bonim

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 08:49
Marek Sawicki, minister rolnictwa (PSL): składka zdrowotna rolników powinna zależeć od ich dochodów.
Audio
  • Marek Sawicki, minister rolnictwa (PSL) w Salonie Politycznym Trójki
Marek Sawicki
Marek Sawicki

Minister rolnictwa Marek Sawicki mówi, że w sobotę Rada Naczelna PSL ma zatwierdzić koalicję PSL z PO. Zdaniem ministra rolnictwa nie można wykluczyć, że ministerialne teki przypadną osobom, które nie dostały się do nowego parlamentu. Nie wiadomo na razie, czy padnie propozycja wobec Ewy Kierzkowskiej – według mediów, może być ministrem w kancelarii premiera.

Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza zachować co najmniej trzy resorty w rządzie. Sawicki podkreślił, że rozmowy w tej sprawie trwają.

Reforma KRUS – temat  w rozmowach koalicyjnych?

Jestem w porozumieniu z Michałem Bonim w sprawie KRUS – mówił Marek Sawicki. Minister rolnictwa przedstawił w "Salonie" następującą propozycję: za biednych i bezrobotnych zapłaci państwo, pozostali 1,25 procent zapłacą z własnego portfela, a 7,75 procent będzie potrącane z podatku gruntowego.

Sawicki powiedział, że jeszcze nie określono, czy  składka będzie wyliczana od zależności od dochodów z gospodarstw czy dochodów statystycznych. Gminy stracą na potrącaniu składki z podatku rolnego i minister finansów będzie to musiał im zrekompensować – powiedział Marek Sawicki.

"Głęboka analiza" w PSL

Co się dzieje w PSL? W sobotę odbędzie się Rada Naczelna, która ma zatwierdzić koalicję PO-PSL. Będzie też ocena kampanii wyborczej, również w zakresie struktur wojewódzkich – wyjaśniał Marek Sawicki. Jak dodał, trzeba się zastanowić, dlaczego w niektórych rejonach PSL nie może przekroczyć wyborczego.

Przed wyborami Marek Sawicki mówił , że jego zdaniem na PSL zagłosuje 12-14 procent wyborców. Przyznaje, że wynik  wyborów nie był najlepszy i można było zrobić więcej.

IAR, polskieradio.pl/agkm

Czytaj także

Koalicja do lutego musi zreformować KRUS

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 07:40
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, opłacanie rolnikom składki zdrowotnej z budżetu państwa jest niezgodne z Konstytucją.
rozwiń zwiń