X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy mają przekonania PiS-owskie

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 09:03
Jacek Kurski (bezpartyjny): Nie ma innej możliwości. Ujawnił się olbrzymi potencjał zmian i wielkie wołanie o zwycięstwo na prawicy. Ruszamy w Polskę.
Audio
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Salon polityczny Trójki

Jacek Kurski, obecnie bezpartyjny europoseł, uważa, że za wcześnie jest obecnie na rejestrację nowej partii, na logo i na statut. Potwierdziłoby to jego zdaniem zarzuty, że rozłam w PiS przygotowywano przed wyborami. Powiedział, że politycy związani z klubem Solidarna Polska udają się obecnie w podróż po kraju, żeby rozmawiać z wyborcami i tworzyć struktury.

Jacek Kurski razem ze europosłami Zbigniewem Ziobrą i Tadeuszem Cymańskim został wykluczony z PiS. W Sejmie popierający ich posłowie - tzw.ziobryści - wystąpili z klubu PiS  i utworzyli własny kilkunastoosobowy klub, pod nazwą Solidarna Polska.

Gość "Salonu politycznego Trójki" mówi, że, gdyby na prawicy istniały dwie silne partie, oznaczałoby to większe szanse na zwycięstwo. – To pozwoliłyby tej drugiej partii zdobyć głosy wyborców, którzy z jakichś powodów, w polskim społeczeństwie, które w większości ma przekonania PiS-owskie, nie głosują na Jarosława Kaczyńskiego – powiedział Jacek Kurski.

Komentując list szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sprawie rozłamu w PiS, Kurski zaprzeczył zarzutom, że ziobryści jeszcze w 2010 roku grali na "porażkę" Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. 

Nie zgodził się też z uwagą Jarosława Kaczyńskiego, że sytuacja na prawicy przypomina obecnie lata dziewięćdziesiąte. W jego ocenie prawica jest "zjednoczona" pod szyldem PiS od 2005-2006 roku, a mimo to przegrywa szóste wybory z rzędu i na tym polega problem. Zaznaczył, że chciał brać udział w kampanii Prawa i Sprawiedliwości, ale dano mu do zrozumienia, że nie jest sztabowi potrzebny.

Jacek Kurski przyznał, że to już kolejne, czwarte, ugrupowanie, do którego będzie należał. Jak dodał przy tym, nie ma w Polsce partii prawicowej, która istniałaby nieprzerwanie od 1989 roku. - Ja jestem ideowo w tym samym miejscu, tylko szyldy się zmieniają – oznajmił.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

agkm

Czytaj także

Członkowie Solidarnej Polski wykluczeni z PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 20:46
Taką decyzję podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Uchwała ma wejść w życie w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziobro, Kurski i Cymański poza PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 13:00
Sąd Koleżeński Prawa i Sprawiedliwości wykluczył europosłów Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego z partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS pisze list do działaczy ws. Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 16:00
Jarosław Kaczyński wysłał list do szefów terenowych struktur Prawa i Sprawiedliwości i do lokalnych działaczy, w którym tłumaczy przyczyny porażki wyborczej i kryzysu w partii.
rozwiń zwiń