X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Michalak: nie rozważałem dymisji

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 08:52
Urząd Rzecznika Praw Dziecka nie został powołany do lansowania osoby, lecz do rozwiązywania problemów dzieci - przypomina gość "Salonu politycznego Trójki" Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
Audio
Marek Michalak
Marek MichalakFoto: Polskie Radio

Mówi o tym w kontekście listu szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak zarzucił w nim Michalakowi, że nie broni dzieci i nie działa, gdy są krzywdzone.  Napisał: Szanowny Panie Rzeczniku, czy Pan żyje?

Michalak zapewnia, że nie śni mu się pytanie Owsiaka. Nie rozmawiał jednak z jego autorem.  - Nie miałem tej przyjemności - mówi Michalak i dodaje, że jego zaproszenia do spotkania cały czas jest aktualne.

Zapewania też, że w reakcji na zarzuty nie rozważał swojej dymisji. Uważa, że nie było w nich niczego merytorycznego.- Mój urząd pracuje bardzo dobrze, co jest co roku bardzo wysoko ocenianie przez obie izby parlamentu - przypomina Michalak. Jego zdaniem w tym, co pisał Owsiak nie ma krzty prawdy.

Na pytanie, czy Polacy wiedzą jak nazywa się Rzecznik Praw Dziecka odpowiada, że jego Urząd nie został powołany by lansować osobę, ale by rozwiązywać problemy dzieci. Przypomina, że RPD nie jest organem, który działa za inne instytucje, ale nadzoruje, czy odpowiednio spełniają one swoje zadania. - Analizuję przypadki i kieruję je w odpowiednie miejsca - powiedział Michalak.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

Czytaj także

Owsiak do Rzecznika Praw Dziecka: czy Pan żyje?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:07
Zmiany Rzecznika Praw Dziecka domaga się szef WOŚP. Uważa, że Marek Michalak nie działa, gdy najmłodsi są krzywdzeni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPD odpowiada Owsiakowi: zapraszam do siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 17:55
Za głęboko niesprawiedliwy uznał list Jurka Owsiaka na temat swojej pracy Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak odpowiada RPD: jest Pan wielki!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 11:13
W piersi bije się szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po przeczytaniu odpowiedzi Rzecznika Praw Dziecka na swój list zmienia zdanie o działalności Marka Michalaka.
rozwiń zwiń