Wanda Nowicka: Grodzka jako wicemarszałek zmieniłaby oblicze Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 08:49
Wanda Nowicka, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu, w radiowej Trójce powiedziała, że Anna Grodzka jest znakomitą kandydatką na objęcie jej stanowiska.
Audio
Wanda Nowicka
Wanda NowickaFoto: Fot.: Polskie Radio

Klub poselski Ruchu Palikota wycofał rekomendację dla wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej po informacji, że otrzymała ona nagrodę od marszałek Sejmu w wysokości 40 tysięcy złotych.

Wanda Nowicka zaznaczyła, że Anna Grodzka jak mało kto nadaje się do objęcia tego stanowiska, gdyż potrafi oddzielić własny światopogląd od tego co dzieje się na sali sejmowej. W "Salonie politycznym Trójki" posłanka Ruchu Palikota dodała, że za tą kandydaturą bardzo zdecydowanie stoi Janusz Palikot. - Mam nadzieję, że będzie umiał ją obronić - podkreśliła Nowicka.

Wanda Nowicka dodała, że jeśli Anna Grodzka zostanie wicemarszałkiem to zmieni oblicze Sejmu. Zdaniem posłanki Ruchu Palikota, będzie to symboliczna decyzja, która w pewien sposób zmaże hańbę głosowania z zeszłego tygodnia nad związkami partnerskimi.

Gość Trójki powiedziała, że nie czuje się winna, iż przyjęła nagrodę, z powodu której traci stanowisko, gdyż nie kłóciło się to z obyczajami panującymi w Sejmie. Wicemarszałek Sejmu dodaje, że nie wiedziała, iż pieniądze przelano na jej konto. Wanda Nowicka stwierdziła, że "nie zachowała się heroicznie, ale nie zachowała się też nieetycznie". Zapewniła, że przyjmuje decyzję Ruchu Palikota o wycofaniu dla niej rekomendacji.

Zapytana o to, czy przyjmie zaproszenie Leszka Millera do SLD, Wanda Nowicka powiedziała, że nie zamierza zmieniać klubu.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

mr

Czytaj także

Palikot: cofamy poparcie dla Wandy Nowickiej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 18:20
RP postanowił wycofać rekomendacje dla posłanki Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu po ujawnieniu, że w listopadzie prezydium Sejmu przyznało sobie samo nagrody pieniężne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grodzka na wicemarszałka? ”Palikot liczy na spór”

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 09:40
Michał Krzymowski („Newsweek”) uważa, że wysunięcie kandydatury Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu będzie prowokacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowicka: pucz konserwatystów z PO

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 12:54
- Cały kraj jest w szoku, że można było odrzucić dyskusję na temat związków partnerskich. Jeżeli te projekty wrócą do Sejmu to wynik następnego głosowania będzie zupełnie inny - uważa wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Grodzka: będę dobrą następczynią Nowickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 07:39
- Jestem predestynowana, by kontynuować pracę Wandy Nowickiej. Wiem o co jej chodziło i mogę tę pracę podjąć - powiedziała Anna Grodzka w radiowej Jedynce. Jednocześnie chce głosować przeciw odwołaniu wicemarszałek Sejmu.
rozwiń zwiń