Jarosław Gowin o memorandum gazowym: nie winiłbym ministra Budzanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 08:33
- W sprawie memorandum gazowego z Rosją popełniliśmy co najmniej błędy, o ile nie pasmo błędów - powiedział w radiowej Trójce minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
Audio
  • Jarosław Gowin o memorandum gazowym: nie winiłbym ministra Budzanowskiego, (Salon polityczny Trójki)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Fot.: Polskie Radio

W piątek premier Donald Tusk ma ogłosić wnioski i konsekwencje z raportu szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicz o okolicznościach podpisania memorandum gazowego z Rosją.

Zdaniem Gowina fakt, że to szef MSW Sienkiewicz przygotował ten raport wskazuje na wagę sprawy. - Jest ekspertem od spraw rosyjskich i energetycznych. Nadzoruje działalność służb - przypomniał Gowin.

Minister sprawiedliwości przyznał, że nie wie co jest w raporcie oraz czy w związku ze sprawą będą decyzje personalne. - Należą do jednego człowieka, do premiera - powiedział Gowin.

Chciałby się jednak dowiedzieć jak działały polskie służby, zwłaszcza wywiad w tej sprawie, bo jak przyznał popełniono wiele błędów. Nie przyłączył się jednak do krytyków ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. - Ministra Budzanowskiego winiłbym najmniej - podsumował Gowin.

Posłuchaj rozmowy Beaty Michniewicz z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

tj

Czytaj także

Cimoszewicz: minister Budzanowski to tykająca bomba zegarowa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 11:00
Minister skarbu jest typowym ignorantem, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe. W tym obszarze porusza się z gracją słonia - mówił w radiowej Trójce Włodzimierz Cimoszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski: Polska lekko rozegrana przez Rosję

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 11:36
Doszło do "daleko idącej niezręczności i nieumiejętności zachowania się" - ocenił prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM sprawę memorandum gazowego między EuRoPol Gazem a Gazpromem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma zgody na odwołanie ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 18:44
Komisja Skarbu Państwa nie poparła wniosku PiS, który domagał się odwołania Mikołaja Budzanowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IAR nieoficjalnie: żadnych dymisji po memorandum

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 08:37
Według nieoficjalnych informacji IAR wniosków personalnych nie będzie. Premier przedstawi po południu szczegóły raportu w sprawie memorandum dotyczącego drugiej nitki gazociągu.
rozwiń zwiń