Czarnecki: PiS pochwaliłby odwołanie Seremeta

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 08:45
Prokurator Generalny jest odpowiedzialny za wiele błędów i niedociągnięć – ocenił gość Trójki, Ryszard Czarnecki (PiS).
Audio
  • Ryszard Czarnecki (PiS) w "Salonie politycznym Trójki"
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Salon polityczny Trójki

Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta ostro krytykuje minister sprawiedliwości. Czy premier powinien wnioskować do Sejmu o jego odwołanie? - Byłaby to jedyna decyzja premiera w ostatnim czasie, którą byśmy pochwalili – odpowiedział Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany PiS stwierdził, że pozycja Seremeta jest obecnie najsłabsza za jego kadencji.

Zbrodnia wołyńska

Ryszard Czarnecki zapewnił, że PiS nie będzie nalegać na umieszczenie w uchwale wołyńskiej słowa ”ludobójstwo”. - Rzeczy trzeba nazwać po imieniu. W tej sprawie słuchamy IPN, który jednoznacznie stwierdza, że to było ludobójstwo. Nie powinniśmy, jak w ostatnich dwóch dekadach, składać prawdy historycznej na ołtarzu stosunków z Kijowem – mówił gość Trójki.

"Warszawa nie jest warta takiej czarnej mszy"

Czarnecki pytany o możliwość koalicji PiS-u z SLD, stwierdził że "Warszawa nie jest warta takiej czarnej mszy". Jego zdaniem PiS ma szansę na samodzielne rządy. Ocenił też, że Piotr Gliński jest dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy i prezydenta Polski.

Ryszard Czarnecki stwierdził, że politycy komentujący wyrok sądu w sprawie niedopełnienia obowiązków podczas zatrzymania Barbary Blidy chcą podgrzewać atmosferę. – Miller chce budować na tym nieszczęściu pozycję polityczną – krytykował Ryszard Czarnecki. Dodał, że Leszek Miller zachowuje się nienawistnie, przez co redukuje elektorat swojej partii. Poseł PiS sądzi, że marzeniem Leszka Millera jest bycie wicepremierem w rządzie Donalda Tuska.

Rozmawiała Beata Michniewicz

agkm

Czytaj także

Ważą się losy Seremeta. Wszystko w rękach Tuska

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 19:43
Minister sprawiedliwości krytykuje sprawozdanie prokuratora generalnego z ubiegłorocznej działalności podległej mu instytucji. Jeżeli do tej opinii przychyli się premier, Andrzej Seremet straci swoje stanowisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seremet: odejdę, jeśli to ja jestem problemem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 21:49
Prokurator Generalny odpiera zarzuty ministra sprawiedliwości. W swoim raporcie Marek Biernacki skrytykował działalność instytucji kierowanej przez Andrzeja Seremeta
rozwiń zwiń