X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kudrycka: potrzebny jest nowy minister w nauce i szkolnictwie wyższym

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 12:46
Czy rekonstrukcja rządu obejmie również ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego? Szefowa resortu przyznaje, że zmiany mogą dotyczyć również jej.
Audio
  • Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego o rekonstrukcji rządu (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego
Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższegoFoto: PR

- Uważam, że powinna być duża rekonstrukcja i Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia - powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Minister potwierdziła, że rozmawiała już z premierem na temat swojej przyszłości w gabinecie.

- Z mojego punktu widzenia potrzebni są również nowi ludzie albo przynajmniej nowy minister w nauce i szkolnictwie wyższym. Proszę pamiętać, ja pobiłam wszelkie rekordy. Nigdy minister nauki i szkolnictwa wyższego tak długo nie rządził. To nie jest kwestia tego, że ja się zmęczyłam, czy środowisko mną. Na tym polega system demokratyczny, żeby wprowadzać po pewnym czasie osoby, które mają nawet krytyczne spojrzenie na dokonania poprzednika, ale przede wszystkim wielką pasję. Po sześciu latach będę poszukiwać być może nowych wyzwań - powiedziała Kudrycka.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Nie potwierdziła jednak, czy prawdziwe są medialne doniesienia, że swoją przyszłość wiąże z Parlamentem Europejskim.

Minister nauki dodała, że premier podjął już decyzję w sprawie jej stanowiska i ogłosi ją w listopadzie.

Zapytana, co będzie robiła, gdy nie będzie już w rządzie, Barbara Kudrycka powiedziała, że chciałaby po prostu odpocząć.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

bk

Czytaj także

Badanie: Polki lepiej rozumieją czytane teksty niż Polacy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 17:50
Kobiety w Polsce lepiej od mężczyzn radzą sobie z rozumieniem przeczytanego tekstu. Na świecie wyniki są porównywalne. Tymczasem obie płcie w Polsce mają takie same wyniki w rozumowaniu matematycznym, a w innych krajach mężczyźni są wyraźnie lepsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczelnie dostaną 50 mln zł na staże dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 11:13
W poniedziałek minister nauki Barbara Kudrycka ogłosi zasady, na jakich państwowe i prywatne uczelnie będą mogły ubiegać się o pieniądze - pisze "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń