Związki partnerskie "jeszcze w tej kadencji"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 08:15
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania chce, by uchwalono ustawę o związkach partnerskich. Prace nad nią Sejm zaczął tuż przed wakacjami.
Audio
  • Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w Salonie politycznym Trójki,
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w "Salonie politycznym Trójki",

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówiła w "Salonie Politycznym Trójki", że będzie wspierać tę ustawę na jej ścieżce legislacyjnej. Jej zdaniem, dużo łatwiejsza z punktu widzenia prawa byłaby możliwość wprowadzenia legalności związków homoseksualnych. To rozwiązanie napotyka jednak opór.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce, by Sejm pracował nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. Jej zdaniem, ten zaproponowany przed wakacjami, choć szedł w dobrym kierunku, miał sporo "błędów i niedociągnięć". W opinii pełnomocnik, jeżeli zostaną one usunięte, prace nad projektem przebiegną sprawnie. Jeżeli tak się nie stanie, polityków czeka "długa i burzliwa dyskusja" - mówiła Kozłowska-Rajewicz.

Projekt ustawy o związkach partnerskich złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD chciało, by pary homo- oraz heteroseksualne mogły zarejestrować związek u notariusza. To dawałoby im prawo do dziedziczenia po sobie oraz wspólnego rozliczania się z podatków. Przedstawiciele Ruchu Palikota zapowiadali, że jednym z pierwszych projektów , które złożą w Sejmie, będzie ustawa o związkach partnerskich.

IAR

Zobacz więcej na temat: IAR Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czytaj także

Mało pań na kierowniczych funkcjach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 16:20
W zarządach ponad 400 firm notowanych na warszawskiej giełdzie jest zaledwie sześć procent kobiet. Tylko w 26 szefami są panie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobietom trudniej o pracę - potwierdzają badania

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:10
Na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę kobieta ma mniejsze szanse niż mężczyzna - wynika z międzynarodowego badania firmy Ranstad "Monitor rynku pracy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieważne, ile kobiet w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 10:07
Igor Janke ("Rzeczpospolita" i Salon24): Dyskusja o tym, ile będzie pań w rządzie, czy Donald Tusk szuka mężczyzn, czy kobiet, jest dla mnie absurdalna.
rozwiń zwiń