X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarł dziennikarz Dwójki, Andrzej Chłopecki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 11:40
Andrzej Chłopecki był publicystą i animatorem życia muzycznego, członkiem Związku Kompozytorów Polskich
Audio
  • Małgorzata Pęcińska, dziennikarka Dwójki, wspomina Andrzeja Chłopeckiego

Andrzej Chłopecki był muzykologiem, krytykiem muzycznym, wieloletnim dziennikarzem Polskiego Radia. Miał 62 lata. Jest autorem około dwóch tysięcy audycji radiowych, a także licznych recenzji, artykułów, esejów, komentarzy i rozpraw. Wykładał w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Został uhonorowany wieloma nagrodami i odznaczeniami. W 2005 roku otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2007 roku - odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Pracownikiem Polskiego Radia był w latach 1975-1981, a następnie od 1991 roku. Cztery lata temu Polskie Radio uhonorowało go Złotym Mikrofonem.

Był też członkiem Komisji Programowej festiwalu „Warszawska Jesień”, twórcą festiwalu Aksamitna Kurtyna oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Musica Polonica Nova we Wrocławiu. Jest współtwórcą sukcesów polskich kompozytorów na prestiżowych Międzynarodowych Trybunach Kompozytorów UNESCO, był szefem artystycznym serii zamówień kompozytorskich Fundacji Artystycznej Siemensa u dziesiątków kompozytorów Europy Środkowo-Wschodniej, członkiem Rady Programowej Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

W ostatnich dniach życia ukończył książkę poświęconą postaci i twórczości Witolda Lutosławskiego. - Imponował niezwykłą erudycją, był obdarzony wielkim zmysłem krytycznym, wielką intuicją w dziedzinie, której poświęcił życie, która była jego wielką pasją - muzyce współczesnej, zwłaszcza polskiej - wspominała na antenie radiowej "Dwójki" jego redakcyjna koleżanka, Małgorzata Pęcińska.

Czytaj więcej >>>

IAR/agkm

Czytaj także

Andrzej Chłopecki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 11:45
Zmarł dziennikarz Dwójki, muzykolog i publicysta, animator polskiego życia muzycznego.
rozwiń zwiń