X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór o Trybunał Konstytucyjny. Życzenia Amerykanów z okazji święta 3 maja mają podwójne dno?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 10:54
Politycy zaproszeni do audycji "Śniadanie w Trójce" pozytywnie odnieśli się do życzeń dla Polaków opublikowanych na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu. Część z nich sugerowała jednak, że zawierają one ukrytą sugestię.
Audio
  • Życzenia Amerykanów z okazji święta 3 maja mają podwójne dno? (Śniadanie w Trójce)
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w WaszyngtonieFoto: pixabay.com/tpsdave/domena publiczna

W okolicznościowym oświadczeniu do Polaków znalazła się też informacja, że prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry przyjadą na lipcowy szczyt NATO w Warszawie. W opinii szefa BBN Pawła Solocha jest to jedynie potwierdzenie znaczenia tego wydarzenia i pewne było, że znajdzie się na nim amerykański przywódca. – Szczyt jest wydarzeniem ponadnarodowym i nieobecność prezydenta byłoby nie tylko sygnałem dla Polski, ale dla całego Sojuszu – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ
obama 1200
Prezydent i sekretarz stanu USA potwierdzają wizytę na szczycie NATO w Warszawie

- To, że dostaliśmy życzenia na nasze święto 3 maja jest dość znaczące w sensie politycznym – podkreślała z kolei Julia Pitera w PO. Podobnego zdania była posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, która oceniła, że jest to "wymowne", a same życzenia nie są "żadnym osiągnięciem polskiej dyplomacji".

Jarosław Kalinowski z PSL nie zgodził się z przedmówczyniami i uznał, że nie ma żadnego związku między życzeniami a sporem o Trybunał Konstytucyjny.

Ryszard Czarnecki z PiS przekonywał z kolei, że jest się z czego cieszyć, gdyż życzenia składają przedstawiciele najsilniejszego państwa świata. - Przypomnę tylko, że niektórzy krytycy rządu mówili, że tego szczytu w ogóle w Polsce nie będzie. Będzie, będzie – dodał.

Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15 odniósł się zaś do tematu samej konstytucji i wyraził nadzieję, że uda się zmienić tę z 1997 roku.

Goście "Śniadania w Trójce" mówili też o podatkach, o niemieckim projekcie zmian dotyczących pomocy socjalnej i o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego.


***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość),  Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna), Małgorzata Kidawa-Błońska (Platforma Obywatelska), Paweł Soloch (Kancelaria Prezydenta RP), Stanisław Tyszka (Kukiz'15)Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 9.08

pp/fbi

Czytaj także

Nowy projekt ustawy o TK. PiS chwali, opozycja krytykuje

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 20:17
Politycy komentowali projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym złożony w Sejmie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń